ЦСКА победи Пирин с минималното 1:0 в мач от 13-ия кръг на “А” група. “Червените” записаха трета поредна победа и излязоха на шесто място в класирането с 22 точки - на три от третия Черноморец и четвъртия Локо (Сф) и на четири от втория “Левски”. Единственото попадение реализира Спас Делев в 11-ата минута. Нападателят бе изгонен в края на двубоя след втори жълт и съответно червен картон. Така той ще пропусне следващия мач на ЦСКА - домакинство срещу Локомотив (Пловдив) на 14 ноември. Успехът на “червените” срещу Пирин не бе лесен, а двубоят се игра в бавно темпо.

През първото полувреме ЦСКА започна по-добре и създаде няколко положения пред вратата на Пирин. Още във 2-ата минута Спас Делев центрира в наказателното поле, топката придоби странен фалц и отиваше под гредата, но Благой Макенджиев с една ръка изби в корнер. В 11-ата минута “червените” откриха резултата чрез Спас Делев. Нападателят бе изведен зад защитата на домакините от Мишел Платини, остана сам срещу вратаря и реализира. При попадението остана съмнение за засада при подаването на бразилеца към Спас Делев. Последваха две атаки на “армейците”, но без опасност за Пирин. В 24-ата минута Тонев центрира отдясно, Спас Делев затрудни Макенджиев, който изби в корнер. Домакините създадоха първото си по-сериозно положение едва в 31-ата минута, но Борис Кондев би над вратата от около точката за изпълнение на дузпа. В 35-ата минута Мболи се намеси след удар с глава на играч на благоевградчани.

Второто полувреме започна с далечен изстрел на Антон Костадинов, който Мболи отрази, а в 54-ата минута Йордан Минев изчисти от голлинията с глава удар на Башлиев. В 60-ата минута Платини изведе Спас Делев зад защитата на Пирин, но страничният съдия маркира спорна засада. В 65-ата минута главният рефер Георги Кабаков отмени попадения на ЦСКА. Спас Делев и Башлиев се държаха пред наказателното поле, нападателят падна вътре в полето, след което топката продължи към Александър Тонев и той я прати във вратата. Съдията обаче даде жълт картон на Делев и отмени гола. Последваха смени в двата състава - за Пирин в игра влезе Зоран Златковски, а за ЦСКА Грегъри Нелсън на мястото на Тонев.

В 83-ата минута голмайсторът на ЦСКА Спас Делев получи втори жълт и съответно червен картон за игра с ръка при центриране в наказателното поле на Пирин. Така нападателят ще пропусне домакинството срещу Локомотив (Пловдив) в следващия кръг. До края на двубоя Милен Радуканов направи още две смени - в игра се появиха Коста Янев и Апостол Попов. Домакините имаха само една по-сериозна атака, но защитата на ЦСКА се справи./БЛИЦ