ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

ЦСКА победи Витоша Бистрица с 2:1 в закрита учебна игра на Панчарево. Головете за "червените" реализираха македонският нападател Християн Кировски и Григор Долапчиев. Николай Божов изравни за 1:1 от дузпа за третодивизионния тим. Срещата се игра в три полувремена по тридесет минути.

Стойчо Младенов използва проверката, за да даде шанс на юноши и футболисти, които пристигнаха на проби. Титуляр започна крилото Омар Косоко, който вчера пристигна в София. По време на двубоя влязоха още трима, които се опитаха да впечатлят треньора - халфът Степан Вуйчич и младоците Валери Кулинов и Маргарит Георгиев.

ЦСКА започна със Стоян Колев на вратата, в защита отдясно Венци Василев, в средата новото попълнение Джаксън Менди и Юлиян Илиянов, отляво - Неманя Милисавлевич. В средата на терена излязоха Ивайло Чочев и Марсиньо, по крилата Карачанаков и каращият проби Косоко, а напред Емил Гъргоров и македонецът Християн Кировски.

Антон Карачанаков беше в основата на по-интересните положения в първите 30 минути. Крилото стреля в 11-ата минута, но покрай вратата. В 18-ата Косоко напредна добре отляво и центрира, но Карачанаков не бе точен с глава. В 21-ата минута Християн Кировски изведе ЦСКА напред в резултата след асистенция на Ивайло Чочев. В 27-ата минута и каращият проби Косоко имаше възможност да застраши вратата на Витоша, но с глава прати топката в аут.

През втората третина на двубоя Стойчо Младенов направи доста промени, на терена останаха само Стоян Колев, юношата Илиянов и Косоко. В 52-ата минута младокът в състава на ЦСКА Бойчев игра неразчетено в наказателното поле, Божов открадна топката, а Валентин Илиев бе принуден да го събори. Съдията даде дузпа, която Божов превърна в попадение за 1:1. В 62-ата минута Кулинов смени Косоко. В 83-ата минута Григор Долапчиев вкара красив гол със задна ножица за крайното 2:1 в полза на "червените". Младият талант отново показа класа, като се превръща в основен голмайстор на тима, след като отбеляза няколко попадения в летните контроли.

ЦСКА - Витоша Бистрица 2:1
1:0 Християн Кировски (21), 1:1 Николай Божов (53-дузпа), 2:1 Григор Долапчиев (83)

ЦСКА: Стоян Колев, Венцислав Василев, Джаксън Менди, Юлиян Илиянов, Неманя Милисавлевич, Ивайло Чочев, Марсиньо, Емил Гъргоров, Антон Карачанаков, Християн Кировски, Омар Косоко
Резерви: Анатоли Господинов, Валентин Илиев, Маргарит Георгиев, Радой Божилов, Валери Кулинов, Григор Долапчиев, Петър Витанов, Васил Попов, Степан Вуйчич, Асен Бойчев