ЦСКА победи Славия с минималното 1:0 в столичното дерби от 22-ия кръг на “А” група. Единственото попадение в двубоя, който се игра на Националния стадион “Васил Левски”, отбеляза Грегъри Нелсън. Това бе първото попадение на холандеца с червения екип в “А” група. След успеха ЦСКА събра 42 точки и е на трето място, на три точки от “Левски”, който в неделя посреща Черно море. Лидер е Литекс, който победи Черноморец с 1:0 в Бургас. Славия остана на 8-о място с 31 точки.

Треньорът на ЦСКА Милен Радуканов бе принуден да направи две промени в стартовия състав. В защита титуляр излезе Джузепе Акуаро, който замени контузения Костадин Стоянов. Италианецът си партнира с Апостол Попов. В центъра на терена до Тодор Янчев титуляр бе Емил Гъргоров, който замени наказания Борис Галчев. По двете крила започнаха Александър Тонев и Грегъри Нелсън. В атака сам бе Спас Делев, а зад него действа Маркиньос. В 65-ата минута на терена се появи Мишел Платини, който се възстановяваше около месец заради контузия.

Още в 3-ата минута Грегъри Нелсън вкара страхотен гол. Той получи пас пред наказателното поле леко вляво, освободи се от двама защитници на Славия, отправи топовен шут и прати топката под гредата. В първите минути “червените” действаха много активно, използваха Тонев и Нелсън по крилата и търсеха постоянно с извеждащи подавания Спас Делев. Нападателят действаше на ръба на засадата и за 15-ина минути 4-5 пъти се озоваваше зад защитата на Славия. В 17-ата минута бе единственият сериозен пропуск за “белите”. След центриране в наказателното поле на ЦСКА Акуаро и Апостол Попов останаха под топката, тя стигна до Жуниор, който отблизо я прати над вратата.

В 25-ата минута Тонев отговори с хубав пробив отдясно и топовен шут, но Стефано Кунчев отрази. Топката обаче се отби в тялото на Богомил Дяков и тръгна към вратата, бранителят обаче я застигна и изчисти. След средата на първото полувреме Славия поизравни играта, но така и не създаде опасни атаки. Георги Христов и Николай Божов останаха изолирани сами в предни позиции.

През втората част ЦСКА отново игра с голямо желание, атакуваше масирано по двете крила. Първата опасност бе за Славия в 48-ата минута. Радослав Димитров влезе отдясно в наказателното поле и стреля, но Иван Караджов бе на мястото си и улови. В 63-ата минута Тонев влезе отдясно в наказателното поле, стреля от малък ъгъл, но вратарят на Славия Стефано Кунчев с крак изби. През втората част Маркиньос и Спас Делев поизчерпаха силите си и логично бяха сменени. В 65-ата минута на мястото на Делев влезе Платини, който не бе играл от около месец заради контузия. В 81-ата минута бразилецът уцели гредата зад Стефано Кунчев след хубав удар от наказателното поле. В добавеното време отново Платини можеше да реализира, но пропусна сам срещу вратаря на Славия, който отрази удар на Коста Янев в краката му./БЛИЦ