ЦСКА победи много трудно Сливен с 1:0 на стадион “Българска армия” в мач от 8-ия кръг на “А” група. След този успех “червените” са едноличен лидер на върха с 22 точки и вече имат 12 точки преднина пред вечния съперник Левски, който е на 8-а позиция. Единственото попадение в днешния мач реализира Тодор Тимонов в 43-ата минута. На трибуните бе бившият нападател на "червените" Димитър Бербатов, който днес се прибра от Англия. Всеки момент Митко чака да стане татко за първи път, след като приятелката му Елена е на път да роди.

Любо Пенев даде шанс на повечето резерви срещу Сливен. На вратата след дълго отсъствие се завърна Ивайло Петров, който бе и капитан. В защита игра Бранеков вместо Котев, в средата на терена бе Светльо Петров на мястото на капитана Тодор Янчев, а Тодор Тимонов също се върна в основния състав. По-късно на терена се появиха отлъчените Руи Мигел и Давид Силва.

През първото полувреме домакините имаха тотален превес на терена, стигаха до вратата на съперника, но така и не успяваха да вкарат гол. Още в 6-ата минута след центриране в наказателното поле на гостите, топката тръгна към вратата, но Иван Иванов не успя да я довкара почти на голлинията. Само пет минути по-късно този път Мишел Платини не бе точен, след като след удар с глава прати топката покрай вратата. В 30-ата минута Костадин Стоянов нацели горната греда на вратата пазена от Иван Георгиев, след като засече топката с глава. В 39-ата минута Иван Стоянов получи жълт картон, а само две минути по-късно можеше да бъде изгонен, но съдията Ахмед Ахмед го пожали, след като направи втори груб фаул. В 43-ата минута Мишел Платини свали топката на Тодор Тимонов в наказателното поле, той си я спря на гърди и с топовен изстрел я прати във вратата на Сливен.

През втората част играчите на ЦСКА спряха да играят и сякаш чакаха мачът да свърши. В началото на втората част домакините понатиснаха, но Мишел Платини и Иван Стоянов не успяха да преодолеят вратаря на Сливен Иван Георгиев. В 72-ата минута съдията Ахмед Ахмед отсъди непряк свободен удар в наказателното поле на “червените”, след като Ивайло Петров хвана върната топка от свой съотборник, но след центрирането Мартин Ковачев прати топката над вратата.

В последните минути дойде и мъката за играчите на ЦСКА. Гостите натиснаха и изпуснаха куп положения и логично можеха да стигнат до едната точка. В 84-ата минута след центриране от корнер Деян Христов игра с глава и Ивайло Петров изби в последния момент. В следващата атака при ново центриране от корнер Йордан Минев изчисти от голлинията. В даденото от рефера продължение топката като по чудо не влезе във вратата на ЦСКА. Петаков проби в наказателното поле, пусна към Илия Илиев, той стреля опасно и топката мина на сантиметри покрай десния страничен стълб./БЛИЦ