Вечните съперници ЦСКА и Левски излизат един срещу друг на 1 август (неделя) на Националния стадион “Васил Левски”. Двубоят е от първия кръг на новия сезон 2010/2011.

*До сега двата тима са изиграли общо 7 мача през август. В тях Левски е с лек превес – 3 победи срещу 2 за ЦСКА, а 2 мача завършват наравно.

*“Червени” и “сини” имат и един мач на 1 август, датата, на която ще се играе двубоя този сезон. Предишният случай, когато срещата е на 1 август е през 1956 година. Тогава ЦСКА бие с 3:1, въпреки че Левски повежда с гол на Печеников още в 12-ата минута. Стефан Божков, Димитър Миланов и Георги Димитров - Червения са точни за обрата с 3:1.

*Последният път, в който грандовете играят пред август, е през 1998 година. В мач от 2-ия кръг на сезона “сините” печелят с 2:0 след голове на Гонзо и Дончо Донев, а това е единственият двубой на Мартин Петров с екипа на “червените”.

*В предстоящото 126-о дерби треньорите на ЦСКА и Левски Павел Дочев и Ясен Петров ще дебютират на скамейката. Двамата са бивши състезатели на отборите, които водят, и са изиграли заедно първото си участие в мача ЦСКА - Левски.

*Като футболисти Павел Дочев и Ясен Петров изиграват първия си мач ЦСКА - Левски в 86-ото издание на двубоя, игран на 23 ноември 1991 г. и завършил 2:1 за Левски. Павел Дочев е титуляр с червения екип и играе през всичките 90 минути. Същото е и при Ясен Петров със синята фланелка.

*Във Вечното дерби Павел Дочев има 2 мача като титуляр с играни 180 минути, без отбелязан гол и без наказателни картони. Балансът му в дербито е негативен - има 1 равенство и 1 загуба при голова разлика 3:4.

*Ясен Петров има 2 мача в дербито с общо 180 минути, без отбелязан гол и без наказателни картони. Балансът му е положителен – 1 победа и 1 равенство при голова разлика 4:3.

Павел Дочев срещу Левски
23.11.1991, Левски – ЦСКА 2:1
90 минути, без картон
24.05.1992, ЦСКА – Левски 2:2

Ясен Петров срещу ЦСКА

Всички дербита в “А” група пред август

1 август 1956
ЦСКА - Левски 3:1
0:1 Печеников (12), 1:1 Стефан Божков (29-дузпа), 2:1 Димитър Миланов (53), 3:1 Георги Димитров (58)

28 август 1957
ЦСКА – Левски 0:0

23 август 1958
ЦСКА - Левски 2:0
1:0 Иван Георгиев (3-автогол), 2:0 Иван Колев (24)

22 август 1984
ЦСКА – Левски 0:1
0:1 Петър Курдов (18)

31 август 1985
ЦСКА - Левски 1:2
1:0 Стойчо Младенов (13), 1:1 Пламен Цветков (15), 1:2 Михаил Вълчев (86)

23 август 1987
Левски - ЦСКА 2:2
0:1 Лъчезар Танев (24), 0:2 Ивайло Киров (47), 1:2 Наско Сираков (52), 2:2 Божидар Искренов (56)