Мачът, в който ЦСКА тотално превъзхожда вечния си съперник Левски и създава много голови положения, но губи, се играе точно преди 15 години.

На този ден през 2003 година двата тима излизат един срещу друг на „Армията” в първи полуфинал за Купата на България.

„Червените” са водени от Стойчо Младенов и правят фурор в първенството, където в крайна сметка печелят титлата.

На  „Герена” Георги Тодоров е заменил на треньорския пост Славолюб Муслин.

Казват, че това е двубоят,  в който ЦСКА е отправил най-много удари по посока „синята” врата. Домакините обсаждат своя съперник още от началото, притискат го и мачкат цял мач, но така и не успяват да се разпишат.

Всъщност, това се случва през второто полувреме. В 60-ата минута Емил Гъргоров с красива задна ножица  изпраща топката в мрежата, но главният съдия Иван Добринов и асистентът му Неделчо Чакъров не зачитат гола. Защо – така и не става ясно. Дали заради фаул в атака или заради засада. При многото повторения това не се разбира. След години реферът ще признае грешката си...

"Да, за съжаление сбъркахме тогава. Впоследствие се  убедихме на записите, че няма нито засада, нито нарушение. Но не сме действали умишлено. Понякога и ние грешим", заявява Добринов.

Кой ли не се изрежда да обстрелва вратата на Димитър Иванков. Включително и Ибрахима Гай. Тъмнокожият исполин нанася два удара. Единият е с глава и минава малко над горната греда. Другият е от 3-4 метра, но от малък ъгъл, когато с крак пак се разминава с целта.

Техничен изстрел на португалеца Жоао Паоло Брито пък се отбива в гредата.

И когато двубоят клони към равенство, в последната минута Левски стига до гол. Вратарят Стоян Колев излиза неразчетено, топката го прехвърля, а за нея скачат Артим Шакири и нисичкият еквадорец Мендоса. Дребосъкът  печели въздушната битка и праща кълбото във вратата – 0:1.

По трибуните  отново има мелета,  а трима полицаи са ранени.

Реваншът по-късно на „Герена” завършва 0:0 и Левски се класира за финала за Купата, където бие с 2:1 Литекс и печели трофея.