ЦСКА U18 продължава напред за Купата на БФС, след като победи с 4:0 тима на Кюстендил. Мачът се игра на изкуствения терен на ВТУ "Тодор Каблешков" - ПЖИ.

През първите 20 минути на първата част двата отбора показаха равностоен футбол, а темпото на игра бе високо. В 23-ата минута ЦСКА откри резултата, а точен бе Борислав Бенов. Бенов засече хубаво центриране на Божидар Петров отляво и от въздуха насочи топката в горния ляв ъгъл за 1:0. До края на полувремето "червените" диктуваха темпото и събитията на терена, но не успяха да се възползват от създадените положения.

През втората част "армейците" увеличиха оборотите и потърсиха второ попадение. То дойде малко след първия час игра. В 65-ата минута Антон Толев получи топката в центъра на терена и с индивидуален пробив напредна в наказателното полеа, а изстрелът му с левия крак направи резултата 2:0. Четвърт час преди края Толев отбеляза втория си гол в мача, а асистенцията дойде от Димитър Урумов. Минута след попадението, именно Урумов пропусна чисто голов шанс. Крайното 4:0 оформи Илия Димитров в последните минути на двубоя, възползвайки се от прекрасно центриране на Васил Каймаканов.

В следващата фаза мачовете за Купата ще бъдат с разменено гостуване, а днес от 13:30 ще бъде изтеглен жребият за следващия кръг.

Стартов състав на ЦСКА: 1. Богомил Александров (в), 5. Божидар Петров, 4. Веселин Бачев, 6. Дилян Стойчев (к), 17. Йоан Стилиянов, 16. Борислав Бенов, 15. Калоян Пулев, 10. Илия Димитров, 18. Валентино Върбанов, 9. Антон Толев и 7. Юлиан Гилов
Резерви: 31. Станислав Танев (в), 19. Георги Попов, 2. Иван Андонов, 3. Димитър Николов, 13. Давид Георгиев, 14. Александър Георгиев, 11. Димитър Урумов, 20. Васил Каймаканов, 8. Мартин Тенев
Старши треньор: Румен Трифонов