ЦСКА и Ботев завършиха 0:0 в среща от 22-ия кръг на Първа лига. "Червените" не успяха да стопят аванса на Левски преди Вечното дерби в събота и изостават на 3 точки.

ЦСКА можеше и да загуби двубоя на "Българска армия", ако Виана бе вкарал някое от двете си положения в първите 12 минути на срещата. "Армейците" на три пъти имаха претенции за дузпа - за падане на Симао в наказателното поле и за игра с ръка на Панов и Терзиев, който в 79-ата минута изби от голлинията удар на Каранга.

В последните 5 минути на мача ЦСКА заигра с човек повече заради два бързи жълти картона на Меледже, но и това не помогна на тима на Стамен Белчев да достигне до победата.

"Червените" нямат победа в пети пореден мач срещу Ботев, като в трети от последните завършват при 0:0 с пловдивчани.

ЦСКА - БОТЕВ 0:0

Двубоят по минути:
1' Начало на мача.
4'  Виана стреля към вратата на ЦСКА, но Китанов спаси.
12'  Виана излезе сам срещу Китанов, но стражът на "червените" опази вратата си.
16'  Принудителна смяна за ЦСКА. Напуска Дюлгеров, в игра Станислав Манолев.
18'  Чорбаджийски стреля с глава, но топката не попадна в рамката зад Чворович.
21'  Жълт картон за Антонио Вутов.
23'  Симао пада в наказателното поле на Ботев. ЦСКА с претенции за дузпа.
40'  Удар с глава на Балтанов, но топката минава покрай напречната греда на Китанов.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
51'  Жълт картон за Давид Симао.
63'  Смяна за ЦСКА. Излиза Арсенио Нунеш, в игра Кевин Меркадо.
67'  Смяна за Ботев. Напуска Крум Стоянов, влиза Серкан Юсеин.
73'  Неделев стреля от пряк свободен удар, но Китанов улови.
74'  Претенции за дузпа за ЦСКА. Терзиев удари топката с ръка при атака на "червените".
76'  Смяна за Ботев. Излиза Неделев, в игра Косоко.
79'  Каранга прехвърли Чворович, но Терзиев изби с акробатичен удар от голлинията.
82'  Смяна за ЦСКА. Десподов на мястото на Кубемба.
83'  Смяна за Ботев. Вутов напуска, в игра Бризола.
83'  Жълт картон за Меледже.
85'  Жълт картон за Рубен Пинто.
85'  Втори жълт картон за Меледже. Ботев остава с човек по-малко.
87'  Поредна претенция за дузпа от домакините за игра с ръка на Панов.
90'  Жълт картон за Станислав Манолев.
90' Край на мача.

Резултат с изображение за цска логоЦСКА: 12. Георги Китанов, 3. Антон Недялков, 4. Божидар Чорбаджийски, 6. Рубен Пинто, 8. Кевин Кубемба ( 7. Фелипе Бризола), 9. Фернандо Каранга, 10. Арсенио Нунеш (7. Кевин Меркадо), 14. Николай Бодуров, 17. Давид Симао , 21. Руи Педро, 23. Александър Дюлгеров (11. Станислав Манолев)
Резерви: 30. Александър Конов, 18. Александър Георгиев, 22. Никола Колев, 5. Рафаел Перес

Резултат с изображение за ботев логоБОТЕВ: 99. Иван Чворович, 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 4. Виктор Генев, 24. Лазар Марин, 14. Меледже Омнебес , 17. Лъчезар Балтанов, 8. Тодор Неделев (20. Омар Косоко), 39. Антонио Вутов (7. Фелипе Бризола), 25. Крум Стоянов (10. Серкан Юсеин), 9. Фернандо Виана
Резерви: 22. Георги Георгиев, 5. Кристиан Димитров, 77. Милко Георгиев, 19. Борис Тютюков

Стадион: "Българска армия", София,
Главен съдия: Петър Доровски