Лудогорец с треньори Галин Иванов и Тодор Живондов не успя да победи ЦСКА - 2:2 в мач от 17-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. По този начин талантите на шампионите остават на четвърто място в класирането на три точки от върха.

Мачът се игра на осветление на клубната база на „орлите“ в Разград. Лудогорец U19 поведе с гол на Мартин Кирилов в 15-ата минута. „Червените“ изравниха, след което Антонио Георгиев пропусна дузпа в 44-ата минута. Талантите от футболната академия на шампионите все пак поведоха с 2:1 в 53-ата минута след красив гол на Ивайло Климентов. Три минути преди последния съдийски сигнал обаче ЦСКА изравни за крайното 2:2.

„Не беше най-силния ни мач, но заслужавахме победата повече от съперника“, заяви Галин Иванов.

В сряда Лудогорец U19 гостува на "Ботев" (Пловдив) в квартал Коматево в отложен мач от първенството на Елитната група.