ЦСКА спечели с минималното 1:0 гостуването на Витоша (Бистрица) от 25-ия кръг на efbet Лига и изхвърли "тигрите" от елита. Трите точки за тима на Милош Крушчич донесе Евандро, който влезе като резерва и отбеляза в 85-ата минута. През първото полувреме пък Али Соу не успя да вкара от дузпа, след като Николай Кръстев спаси изпълнението му. Преотстъпеният от Левски вратар изигра много силен мач и заедно със съотборниците си бяха на минути от това да измъкнат точка от ЦСКА.

С победата "армейците" изпревариха Левски. ЦСКА събра 49 точки, колкото има и Локомотив (Пловдив). Именно срещу "смърфовете" е следващата шампионатна среща на "червените" - на 14 юни от 21:00 часа в Борисовата градина.

Левски пък вече е четвърти с 46 точки. Убедителен лидер в efbet Лига е Лудогорец с 58 точки. Воденият от Асен Букарев Витоша остава на дъното с едва 6 точки от 25 кръга, като вече и на теория тимът от Бистрица е директно изпадащ във Втора лига.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Мачът започна с минута мълчание в памет на легендарния капитан на ЦСКА и националния тим Борис Гаганелов, който внезапно ни напусна вчера. В четвъртата минута срещата беше спряна за кратко в чест на бранителя, който играеше с номер 4.

В 25-ата минута "червените" получиха дузпа след фаул срещу Брадли Мазику. Кръстев спаси изстрела на Али Соу и не позволи на ЦСКА да поведе. Възможности за гол през първото полувреме се откриха още пред Стефано Белтраме и Кристиян Малинов.

През втората част избраниците на Крушчич доминираха изцяло, но победното попадение падна чак в 85-ата минута, когато резервата Евандро засече с глава на далечната греда идеално центрираната топка отляво от Греъм Кери. Бразилецът не се беше разписвал от октомври.

В последната минута Енрике Рафаел нацели напречната греда.

В сряда (10 юни) ЦСКА гостува на Ботев в Пловдив в първи полуфинален мач от турнира за Купата на България - от 21:00 часа, а последният мач от редовния сезон на efbet Лига е в неделя (14 юни) на стадион "Българска армия" с Локомотив (Пд) (също от 21:00 часа).

КЛАСИРАНЕТО В EFBET ЛИГА - ТУК!

ВИТОША - ЦСКА 0:1
0:1 Eвандро (85)

Срещата по минути:
* Минута мълчание в памет на внезапно починалия легендарен футболист на ЦСКА и националния отбор Борис Гаганелов
1 - Начало на мача.
12  "Червените" претендират за дузпа за фаул на Четин Садула срещу нахлулия на скорост в наказателното поле на Витоша Али Соу. Съдията Радослав Гидженов остана безмълвен.
15  Първи точен удар към една от двете врати. Иван Турицов направи добавка след отразен от Николай Кръстеш изстрел на Стефано Белтраме, стражът на домакините улови топката.
20  Белтраме беше близо до отбелязване на страхотен гол, но топката прелетя над вратата на Витоша.
24  Дузпа за ЦСКА! Запро Динев повали Брадли Мазику в наказателното поле на домакините, Гидженов посочи бялата точка.
24  Жълт картон за вратаря на Витоша Николай Кръстев за реплика към съдията.
25  Пропусната дузпа! Нулевото равенство се запазва! Али Соу изпълни, юношата на Левски Николай Кръстев спаси удара му.
39 - Mалинов стреля покрай вратата на Витоша.
45+1 - Край на първото полувреме.
--------------------
46 - Начало на второто полувреме.
51  Нова отлична намеса на Кръстев, който пак не позволи на Али Соу да му вкара.
61 - Даниел Кутев отправи топовен изстрел към вратата на Густаво Бусато, който беше блокиран от Валентин Антов. Топката удари в лицето играча на ЦСКА, което наложи намесата на медицинския екип.
72 - Евгени Зюмбулев игра непозволено с ръка и подари статично положение на "червените", от което не произлезе нищо, тъй като центрирането на Греъм Кери отиде право в ръцете на Кръстев.
85  ГОЛ! ЦСКА поведе с гол на Евандро! Бразилецът отбеляза, засичайки с глава топката на далечната греда след центриране на Греъм Кери.
90+2
 ГРЕДА! Енрике Рафаел прати топката в напречната греда.
90+3 - Край на мача. ЦСКА победи Витоша с 1:0.

Витоша (Бистрица): 12.Николай Кръстев , 3.Евгени Зюмбулев , 5.Венцислав Бонев, 10.Георги Амзин , 14.Четин Садула, 17.Запро Динев  (46  11.Даниел Кутев ), 23.Емил Гъргоров (53  8.Васил Първанов), 22.Богомил Дяков , 93.Атанас Кабов, 96.Христо Иванов, 9.Илия Димитров (83  77.Moхамед Сила)
Резерви: 33.Кристиян Кацарев, 2.Марио Дилчовски, 8.Васил Първанов, 11.Даниел Кутев, 16.Теодор Костадинов, 77.Мохамед Сила, 88.Мартин Станкев
Tреньор: Асен Букарев

ЦСКА: 13.Густаво Бусато, 18.Брадли Мазику, 11.Петър Занев, 26.Валентин Антов, 19.Иван Турицов, 6.Рубен Пинто  (79  9.Томи Юрич), 15.Кристиян Малинов, 8.Греъм Кери, 24.Стефано Белтраме (79  10.Eвандро ), 21.Едвин Джеси (62  17.Енрике Рафаел), 22.Али Соу (55  23.Ахмед Ахмедов )
Резерви: 30.Витаутас Черниаускас, 28.Пламен Гълъбов, 3.Жеферсон, 9.Томи Юрич, 10.Евандро, 17.Енрике Рафаел, 23.Ахмед Ахмедов
Tреньор: Милош Крушчич

Бистрица, стадион "Витоша"
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация