ЦСКА изскочи на първото място в класирането, след като победи с 3:0 Берое на стадион “Хаджи Димитър” в Сливен. “Червените” са първи благодарение на по-добрата си голова разлика – 8:0, а тази на "сините" е 7:0. Изнедващо за "зелено-белите" не игра опитният ветеран Костадин Видолов. Въпреки неговото отсъствие и загубата старозагорци стояха добре на терена и още в първите минути показаха, че нямат никакво намерение да се предават. За отрицателно време двата тима си размениха по една греда. Първи близо до гола бе ЦСКА, когато шут на Данчо Тодоров се отби в напречната греда. По-късно след груба грешка на Котев  Дончо Атанасов се озова на добра позиция, но след удара му топката среща десния стълб. В 18-ата минута “сливенска” акция доведе до откриване на резултата. Иван Стоянов проби отдясно, намери Коста Янев, който с премерен далечен удар заби кълбото в долния десен ъгъл.
Берое не се стъписа, а продължи да играе напористо. В тези минути гостите владееха по-често топката, но нямаше кой да завършва атаките. В началото на второто полувреме старозагорци отново действаха дейно и смислено, ала липсата на голаджия не им позволи да изравнят. Нещо повече – в 64-ата минута разконцентрирана им отбрана позволи на Йордан Тодоров да покачи на 2:0.
В 83-ата минута централният защитник на ЦСКА Иван Иванов вкара в свой стил – с глава след центриране от ъглов удар.
Двубоят бе доста открит, а “червените” не пестяха много сили, въпреки че следващия четвъртък ги очаква тежък мач с Динамо (Москва). Любопитното е, че на същата дата преди година ЦСКА падна на същия стадион с 1:3 от Сливен пак в шампионатен мач. Днес доста силно за “армейците” играха Иван Стоянов и Коста Янев, които преди 365 дни играха с екипа на сливналии.

Среща по минути - ТУК

ЦСКА - БЕРОЕ 3:0
1:0 Коста Янев (18), 2:0 Й. Тодоров (64), 3:0 Иван Иванов (83)

ЦСКА: 12. Иван Караджов, 4. Костадин Стоянов, 15. Иван Иванов, 6. Кирил Котев, 52. Йордан Минев, 5. Тодор Янчев (65 - 32.Морозс), 21. Коста Янев, 8. Тодор Тимонов (58 - 10.Руи Мигел), 30. Йордан Тодоров, 28. Маркиньос, 73. Иван Стоянов (81-11.Орлинов)

Резерви: 27. Ив. Петров, 19. Ап. Попов, 32. Морозс, 18. Зехиров, 11. Орлинов, 10. Руи Мигел, 29. Бл. Пасков

БЕРОЕ
: 22. Боян Пейков, 25. Александър Александров, 3. Тодор Тодоров, 5. Иво Иванов, 28. Атанас Атанасов, 18. Петър Костадинов (81-16.Хаджииванов), 7. Слави Жеков, 21. Диян Генчев, 17. Искрен Писаров (72 -8.П. Димитров), 11. Дончо Атанасов, 77. Георги Андонов (70-9.Зах.Димитров)
Резерви: 1. Пл.Петров, 8. П.Димитров, 20. Хасан, 29. Попчев, 27. Николич, 16. Хаджииванов, 9. З. Димитров