ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА победи Арда с 1:0 и се класира за 1/2-финалите на турнира за Купата на България в дебюта на новия треньор на кърджалийци Николай Киров.

Първата опасност в двубоя дойде в седмата минута, но Иван Турицов прати топката над вратата с шут от дистанция. Минути по-късно и Тобиас Хайнц опита удар, но без резултат.

ЦСКА поведе в 18-ата минута, след като Амос Юга стигна до топката в наказателното поле и отблизо я насочи във вратата за 1:0.

Минути по-късно Хайнц можеше да удвои, но ударът му бе блокиран.

Арда пропусна най-добрата си възможност за гол в 37-ата минута, когато Иван Коконов стреля опасно, но не намери целта.

Минути по-късно Станислав Иванов изскочи сам срещу Гусато след грешка на Християн Петров, но вратарят спаси.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Втората част започна с две опасни ситуации пред вратата на Арда, но Матай и Фаетон не успяха да се разпишат.

В следващите минути темпото спадна, а играта се накъса заради няколкото промени в двата тима.

До края на срещата ЦСКА пропусна да реши всичко след изстрели на Линдсет на два пъти, Кареасо и Стойчев. Борис Тютюков пък пропусна за Арда.

Жребият за полуфиналните срещи в Sesame Купа на България по футбол ще бъде теглен непосредствено след четвъртия четвъртфинал, между отборите на Лудогорец Разград и ЦСКА 1948 утре.

ЦСКА - АРДА 1:0
1:0 Амос Юга (18')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
7' Първа опасност в мача! Иван Турицов шутира извън наказателното поле, но прати топката над вратата.
10' Тобиас Хайнц също шутира към вратата на Арда, но без проблем за Господинов.
18'  ГОООООЛ за ЦСКА! Амос Юга се разписа от няколко метра, след като Линдсет отклони пас на Хайнц - 1:0.
22' Нов шанс за ЦСКА! Асприля проби по дясното крило и намери Хайнц, но ударът му е блокиран.
37'  Страхотен шанс за Арда! Иван Коконов опита фалцов удар в обратния ъгъл от границата на наказателното поле, но не намери целта.
39'  Какъв пропуск! Станислав Иванов пропусна очи в очи с Бусато, след като стреля в обсега на вратаря.
41' Фаетон намери отлично Асприля, но ударът на колумбиеца мина покрай вратата.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
49'  Шанс за ЦСКА! Юрген Матай игра с глава на близката греда, но вратарят на Арда реагира и изби.
50'  Нова възможност за "червените"! Фаетон проби отляво и стреля, но покрай вратата.
67' Възможност за ЦСКА! Линдсет стреля от дистанция, но твърде високо.
71' Марселино Кареасо опита удар от въздуха, но не затрудни Господинов.
78' Мартин Стойчев се пребори за топката и стреля, но покрай вратата.
89' Хубав удар на резервата Борис Тютюков, но покрай вратата на ЦСКА.
90+4' Страхотна възможност за ЦСКА! Линсет стреля, но защитник на Арда блокира удара му.
90+5' Край на мача.

ЦСКА София ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов (74' 20. Мартин Стойчев) , 2. Юрген Матей, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 26. Марселино Кареасо, 21. Амос Юга  , 10. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон, 30. Данило Асприля (83' 8. Станислав Шопов) , 14. Тобиас Хайнц (68'  17. Емануел Шакич)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 3. Сейни Санянг, 4. Мено Кох, 7. Улаус Скаршем, 13. Браян Кордоба, 23. Илиан Антонов
Треньор: Нестор Ел Маестро

Арда АРДА: 1. Анатолий Господинов – 6. Пмален Крачунов, 10. Борислав Цонев (46'  7. Абубакар Тунгара), 12. Ебенезер Окезие (57' 32. Христо Митев), 17. Иван Коконов (57' 26. Ел Мами Тетах) , 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 20. Деян Лозев , 77. Илия Юруков (68' 33. Иван Тилев) , 80. Лъчезар Котев (87'  11. Борис Тютюков), 99. Станислав Иванов
Резерви: 13. Петър Петров, 2. Густаво Каскардо, 8. Станислав Дюлгеров, 93. Феликс Ебоа Ебоа
Треньор: Николай Киров

Съдия: Станимир Тренчев
Стадион: "Васил Левски", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР