Юношите на ЦСКА до 19 години, водени от Ивайло Станев, победиха Локомотив в Пловдив с 2:0. Така "армейците" се доближиха само на точка зад лидера Лудогорец, който има 40, но е и с мач по-малко.

В 15-ата минута Божидар Чуканов беше фаулиран в наказателното поле и "червените" получиха правото да изпълнят дузпа. Вратарят на Локомотив спаси удара на Иван Митрев, пише cska.bg. Резултатът беше открит от Радослав Живков в 40-aта минута, когато беше изведен на добра позиция от Чуканов. В 80-aта след контраатака Даниел Йорданов асистира на Божидар Чуканов и той оформи крайното 2:0.

В следващия кръг ЦСКА U19 приема Септември. Мачът ще се играе на базата в Панчарево в четвъртък (15 март) от 14:30 часа. ЦСКА ТВ ще излъчи двубоя на живо в официалната страница на Академия ЦСКА във Фейсбук, а срещата можете да гледате и в cska.bg.

Локомотив (Пловдив) - ЦСКА 0:2
Голмайстори: Радослав Живков, Божидар Чуканов

Стартов състав: 1. Борис Груев (в), 18. Георги Костов, 15. Никола Борисов, 6. Валентин Антов (к), 4. Адриан Гиргинов, 16. Емануил Личев, 17. Петър Петров, 13. Даниел Йорданов, 10. Иван Митрев, 7. Божидар Чуканов, 9. Радослав Живков
Резерви: 12. Драгомир Захаринов (в), 5. Джулио Чарлов, 3. Милен Манчев, 11. Радослав Илиев, 20. Борислав Будинов, 8. Александър Иванов, 14. Николай Янков
Треньор: Ивайло Станев