ЦСКА направи равенство – 3:3 срещу немския втородивизионен Дуисбург в последната си контрола на австрийска земя. Така балансът от проверките на “червените” от първия лагер е 1 победа, 1 равенство и 4 загуби. Отборът започна с четири последователни поражения – 1:3 от Жилина, 0:1 от Аустрия Кернтен, 0:2 от Спарта (Прага) и 0:2 от унгарския Фехервар. След това момчетата на Любо Пенев треснаха румънския гранд Стяуа с 2:1 и накрая финишираха с равенство – 3:3 срещу немския Дуисбург.

През първото полувреме на днешния мач бе истинска голеада, като паднаха пет попадения. “Червените” се развихриха и до 21-ата минута вкараха три гола във вратата на “зебрите”. Още в 3-ата минута Маркиньос стреля извън наказателното поле и красиво прати топката в горния ляв ъгъл на вратаря на немците Щарке. В 16-ата минута Кирил Котев удвои, след като засече с глава центриране на Тодор Тимонов. Това бе второ поредно попадение за защитника, който наказа и Стяуа преди няколко дни.

В 21-ата минута “червените” направиха резултата класически, след като и Иван Стоянов се разписа. Дошлият от Сливен играч се възползва от втората поредна асистенция на Тодор Тимонов и прати за трети път топката в мрежата на немския отбор. В следващата атака Иван Стоянов можеше да вкара и четвърти гол, но останал сам срещу вратаря бе съборен в наказателното поле от Корзинец, но главната съдийка на двубоя не даде дузпа за ЦСКА.

В края на полувремето играчите на Дуисбург се посъвзеха и набързо върнаха два гола. В 38-ата минута Н`Дайе засече центриране на Тарараче, а минута преди края на полувремето Момо Диабанг вкара второ попадение с удар от границата на наказателното поле.

През второто полувреме треньорът на Дуисбург Петер Нойрурер пусна напълно нова единадесеторка и “зебрите” имаха тотален превес на терена. В игра се появи и българинът Чавдар Янков. В 51-ата минута Адлер стреля опасно покрай вратата. След 60-ата минута започнаха и мъките за защитата на ЦСКА. В 63-ата минута влезлият като резервен вратар Караджов се справи блестящо след удар на Куемаха, а в следващата атака отново стражът на “червените” спаси сигурен гол след атака на Сандро Вагнер. И при двете положения обаче остана огромно съмнение за засади. В 71-ата минута Дуисбург стигна и до изравнителното попадение за 3:3. Тиферт стреля през куп от играчи на “армейците” и оформи крайния резултат./БЛИЦ

Мачът по минути тук

ЦСКА - Дуисбург 3:3
1:0 Маркиньос (3), 2:0 Котев (16), 3:0 Иван Стоянов (21), 3:1 Н`Дайе (38), 3:2 Диабанг (44), 3:3 Тиферт (71)

ЦСКА: Здравко Чавдаров (46 - Иван Караджов), Йордан Минев, Кирил Котев, Мартин Камано (46 - Иван Иванов), Ели Маркес (46 - Данчо Тодоров), Тодор Янчев, Коста Янев, Иван Стоянов (53 - Атанас Зехиров), Тодор Тимонов (53 - Давид Силва), Маркиньос (53 - Арибас), Руи Мигел (46 - Спас Делев)
Резерви: Караджов, Ковачев, Иван Иванов, Данчо Тодоров, Светослав Петров, Зехиров, Давид Силва, Мороз, Арибас, Сан Еметерио, Орлинов, Делев, Саидходжа

Дуисбург: Щарке, Корзинец, Фаренхорст, Шлике, Виньо, Гърлич, Тарараче, Сахан, Еде, Н`Диайе, Диабанг
Резерви: Херцог, Вили, Тиаго, Куемаха, Бодзек, Грюнд, Тиферт, Янков, Адлер, Майкон, Вагнер

Съдия: Г-жа Шет
Жълти картони: Св. Петров, Зехиров