ЦСКА претърпя поредна издънка, завършвайки 1:1 с Монтана в среща от 22-ия кръг на "А" група. Така "армейците" в пети пореден мач не познават вкуса на успеха. За последно "червените" грабнаха трите точки на 13 март, когато надиграха с 4:1 Спортист (Своге), след което последва служебна загуба с 0:4 от Локомотив (Мездра) и равенства 1:1 с Пирин и 0:0 с Левски. По-рано тази седмица ЦСКА отпадна на 1/4-финалите за Купата на България, губейки с 0:1 от Берое.

Днешното домакинство на "армейците" се игра на Градския стадион в Своге заради изтърпяване на наказание. Срещата с Монтана бе официален дебют в "А" група за новия треньор на ЦСКА Адалберт Зафиров.

Младият спец върна Маркиньос сред титулярите като бразилецът му се отблагодари с попадение. Халфът откри за "армейците" в 47-ата минута, а десет по-късно Светлан Кондев изравни за Монтана. До края така и не падна нов гол и срещата завърши 1:1. Това е осмото равенство за ЦСКА от началото на сезона. С прибавената точка Зафиров и момчетата му имат 41 в актива си и заемат третото място. Лидерът Литекс е с 48 като утре му предстои домакинство на Миньор (Перник). Вторият Локо (Сф) има 47 точки. Монтана е на 11-ата позиция с 23.

Избраниците на Адалберт Зафиров имаха превъзходство през всичките 90 минути, но въпреки това отново не стигнаха до трите точки. През първото полувреме Спас Делев, Панку, Маркиньос и Румен Трифонов пропуснаха пред вратата на Христо Иванов. От своя страна Монтана разчиташе на конраатаки, но почти не достигаше до положение пред Здравко Чавдаров.

Втората част бе значително по-интересна и ЦСКА може да съжалява за пропуснатата победа. Още в 47-ата минута Саидходжа стреля от добра позиция, но Христо Иванов изби право в краката на Маркиньос и той откри резултата. Бразилецът бе точен, след като от няколко метра прати топката в мрежата - 1:0. Малко след това отлична възможност пропусна Муши, след като от няколко метра с глава стреля в напречната греда.

В 57-ата минута Светлан Кондев възстанови равенството. Резервата на Монтана получи топката на границата на наказателнто поле и с параболичен удар прехвърли Здравко Чавдаров - 1:1.

До края на срещата Делев и Панку от чисти позиции стреляха право в Христо Иванов. Платини имаше шанс да се разпише в 91-ата минута, но пропусна. Секунди по-късно след центриране в наказателното поле на Монтана, като по чудо топката не спря в мрежата на гостите за втори път. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ЦСКА - Монтана 1:1
1:0 Маркиньос (47), 1:1 Светлан Кондев (57)

ЦСКА: 1.Здравко Чавдаров, 52.Йордан Минев, 2.Павел Виданов, 19.Апостол Попов, 8.Румен Трифонов, 5.Тодор Янчев (73-22.Мишел Платини), 28.Маркиньос (65-32.Викторс Мороз), 77.Спас Делев, 88.Елиот Гранден (46-20.Николай Манчев), 23.Даниел Панку, 99.Дормушали Саидходжа
Резерви: 12.Иван Караджов, 13.Александър Бранеков, 4.Костадин Стоянов, 14.Светослав Петров, 20.Николай Манчев, 32.Викторс Мороз, 22.Мишел Платини

Монтана: 1.Христо Иванов, 17.Слави Бойчев (46-11.Атанас Чипилов), 18.Станислав Жеков, 6.Тихомир Трифонов, 14.Антон Личков, 25.Атанас Фиданин (71-7.Йордан Тодоров), 5.Игор Таскович (46-22.Светлан Кондев), 20.Мирослав Иванов, 19.Димитър Илиев, 9.Радослав Димитров, 10.Венци Иванов
Резерви: 12.Виктор Георгиев, 22.Светлан Кондев, 7.Йордан Тодоров, 3.Георги Иванов, 16.Владимир Мичев, 11.Атанас Чипилов, 5.Страхил Попов