ЦСКА обърна Левски с 2:1 рамките на две минути и записа втора домакинска победа от началото на сезона в Елитната група до 17 години. Момчетата на Добромир Митов бяха спечелили преди това на старта на сезона с 3:1 срещу Лудогорец.

Мачът се игра на базата на червените в Панчарево. Левски поведе в резултата в 20-ата минута и до почивката резултатът остана непроменен.

Началото на втората част започна силно за „армейците”, които в рамките на 120 секунди вкараха два гола във вратата на сините. В 43-ата минута ЦСКА изравни след автогол на противника. Малко по-късно, в 45-ата минута, Огнян Николов вкара втори гол за тима на Добри Митов. До края на мача „червените” държаха нещата в свои ръце, като направиха още няколко пропуска пред вратата на гостите.

След третия кръг ЦСКА има две победи и едно равенство с актив от 7 точки и голова разлика 5:2. Левски е с две победи и една загуба.