"Левски" и ЦСКА завършиха 1:1 на "Герена" в дербито от столичното първенство на юноши младша "Б", родени след 1 януари 1997 година.

Влезлият като смяна минути по-рано Йордан Марков изведе гостите в 61-ата, а в 74-ата Ангел Максимов донесе равенството на "сините".

Двубоят, който имаше отношение в битката за градската титла, се игра на тревния помощен терен на край стадион "Георги Аспарухов". "Армейците" продължават да са лидери без загуба. ЦСКА докосва първото място, защото след 3:1 на "4-ти километър" през есента, има предимство от преките двубои с "Левски", които се вземат под внимание при равни точки, пише Viasport.bg. И двата отбора имат гостувания в Етрополе, като в тези сблъсъци ще бъде решено всичко. Днешният резултат позволява на възпитаниците на треньора Христо Марашлиев една грешна стъпка, дори при условие, че "Левски" спечели всичко до края.

Днес "сините" превъзхождаха, създадоха повече положения и могат да съжаляват, че не взеха дори минимална победа над вечния съперник. А нещата така се стекоха, че можеха и да загубят. И в този сблъсък едно от момчетата, които се откроиха, бе врачанинът Божидар Краев. Халфът отправи удар малко след първия съдийски сигнал на елитния съдия Александър Костадинов, спасен блестящо от Николай Петров, който днес бе половин отбор за ЦСКА.

В 12-ата Краев удари и греда след пряк свободен удар, а при добавката негов съотборник като по чудо се размина с попадение. В 28-ата стражът на гостите изби с крак голов шут отблизо на Георги Йомов, пропуски след пробиви отдясно направи и Лионел Матадос.

Преди почивката ЦСКА имаше само една добра атака, при която обаче изведеният от дълбочина Мартин Нинов не намери най-доброто развитие. Острието на "червените" Едуард Атанасов, както винаги игра доста борбено, но остана изолиран отпред. "Левски" пък не съумя по най-добрия начин да се справи с добре групираните в половината си "армейци".

Малко след почивката Марашлиев направи смени, които изиграха роля, въпреки че тимът му продължи предимно да се защитава и рядко застрашаваше Вилислав Мичев. Методи Наумов влезе вместо Атанасов и няколко пъти добре използва зейналите дупки в половината на "Левски". Симеон Орманков пък отстъпи на Йордан Марков.

В 47-ата останалият сам отдясно Матадос шутира над гредата. В 55-ата реферите не зачетоха гол на ЦСКА заради засада - страничният реагира бързо, както и главният, още докато кълбото бе в игра. Секунди по-късно Алберт Райков се озова на отлична позиция пред рамката на гостите, но отбраната се справи с акцията му.

В 61-ата минута "червените" разиграха топката добре, а от ъгъла на пеналта вляво, Марков прати бомба в горния десен ъгъл на Мичев - 1:0 за ЦСКА. Неочаквана развръзка предвид събитията на терена, но пък не чак толкова непредвидима, предвид пропуските на домакините. "Левски" тръгна "ва банк" и зареди центрирания и набези. В 74-ата Ангел Максимов се възползва от грешка (единствената) на Николай Пеитров и играчите пред него, като при кратко разбъркване от пряк свободен удар на Божидар Краев направи 1:1.

До края ЦСКА успя да задържи скъпоценния хикс, а "Левски" не успя да стигне до нова 100-процентова ситуция.

"ЛЕВСКИ" - ЦСКА 1:1

0:1 Йордан Марков (61), 1:1 Ангел Максимов (74)

"Левски": Вилислав Мичев, Антонио Иванов, Галин Ташев, Димитър Буров (Кристиян Лачев), Теодор Тодоров (Марио Мишев), Стефан Аличков-капитан, Георги Йомов (Йордан Младенов), Божидар Краев, Ангел Максимов, Марио Христов (Димитър Любенов), Лионел Матадос (Алберт Райков);
Треньор: Антон Кирилов

ЦСКА: Николай Петров, Борислав Николов, Марио Василев, Михаил Шилдаров, Никола Маджаров (Даниел Паунов), Даниел Колев, Кристиян Пашов-капитан, Симеон Орманков (Йордан Марков), Калоян Стефанов, Едуард Атанасов (Методи Наумов), Мартин Нинов (Йордан Лозанов);
Треньор: Христо Марашлиев