ЦСКА ще се изправи отново срещу Рома, след като през 1983 година двата тима се срещнаха в турнира за Купата на европейските шампиони. Тогава италианците спечелиха и двата мача с по 1:0. Първият двубой се игра в Борисовата градина, а единственото попадение отбеляза бразилският халф Фалкао в 61-ата минута. На реванша на стадион “Олимпико” в Рим “червените” играха добре, но пропуснаха две чисти положения. 10 минути преди края Грациани вкара за Рома след съмнително положение на засада.ЦСКА за първи път ще играе в клубните турнири срещу Базел и Фулъм.

II кръг ЦСКА – Милан 0:1, 0:2
Баланс: 3 победи, 4 равенства, 8 загуби. 2 пъти ЦСКА продължава напред, 5 пъти отпада

ЦСКА срещу швейцарски отбори:
УЕФА, 1977/78
1/32-финал ЦСКА – Цюрих 0:1, 1:1 (след прод.)
УЕФА , 1998/99
II кръг ЦСКА – Сервет 1:2, 1:0
Баланс: 1 победа, 1 равенство, 2 загуби. 1 път ЦСКА отпада, 1 път продължава напред