ЦСКА стигна до 2:2 срещу "Левски", след като губеше на полувремето с 0:2 и беше с човек по-малко във вечното дерби от петия кръг на Елитната до 19 години. Двубоят се игра при проливен дъжд на стадион "Академик", 4-ти км, в столицата.

Головете за "сините" реализира централният нападател Кристофър Димитров в 5-ата и 10-ата минута. В 34-ата минута Богомил Христов от ЦСКА получи директен червен картон заради това че наплю и напсува противник точно пред съдията. Това разясниха длъжностните лица след срещата пред viasport.bg.

Григор Долапчиев вкара две попадения за "червените" след почивката, първото от дузпа в 60-ата, при която и вратарят на Левски Александър Любенов видя червения цвят в рядко виждана ситуация. Той направи грешка, като блъсна нападател на армейците в пеналта в стремежа си да задържи топката.

Крайното 2:2 бе фиксирано в 74-ата, когато и двата отбора бяха с числено равенство.