ЦСКА победи новака в “А” група Спортист (Своге) с 2:0 и отново се върна на върха след 3-ия кръг с пълен актив от 9 точки и голова разлика 10:0. Попаденията за “червените” реализираха Маркиньос в 13-ата минута и Данчо Тодоров в последната минута на първото полувреме.

“Червените” започнаха много по-добре мача и не оставиха съмнение, че ще спечелят с лекота двубоя. В 13-ата минута Тодор Янчев изведе много хубаво Маркиьнос в наказателното поле и бразилецът сдесния крак с прехвърлящ удар прати топката във вратата пазена от бившия вратар на ЦСКА Тодор Кючуков. В 17-ата минута Спас Делев опита красива странична ножица, но не успя да засече хубаво топката.

В 28-ата минута нисичкият голмайстор направи страхотен пропуск. Данчо Тодоров центрира отдясно, Делев засече от границата на малкото наказателно поле, но прати топката над вратата. Само четири минути по-късно упражнението повтори и Данчо Тодоров. Иван Стоянов стреля в наказателното поле, играч на Спортист изчисти, но топката попадна в Тодоров, който също от малкото наказателно поле на опразнена врата би над гредата.

Все пак в последната минута на първото полувреме Данчо Тодоров се реваншира и прати топката за втори път във вратата на новака Спортист (Своге). Спас Делев проби отляво, центрира и Тодор Кючуков не се справи добре, след което Данчо овладя топката, мина покрай легналия вратар на Спортист и търкулна коженото кълбо във вратата.

През второто полувреме треньорът на ЦСКА Любо Пенев даде почивка на Котев, Данчо Тодоров и Спас Делев, а на терена се появиха Костадин Стоянов, Орлинов и Благо Пасков. “Червените” поуспокоиха играта, но отново имаха няколко положения. В 48-ата минута Маркиньос можеше да стреля, но Кючуков го изпревари и спаси. В 75-ата и 80-ата минути отново бразилецът би от далечно разстояние, но топката не попадна в целта и "армейците" логично победиха с 2:0./БЛИЦ