ЦСКА победи Локомотив (София) в контрола с 2:1, която се игра в комплекс “Царско село”. Около 150 души наблюдаваха двубоя и издържаха на ужасните метеорологични условия. Още към 15-ата минута започна да вали дъжд, а към 25-ата се усили в порой, придружен с градушка. Гръмотевиците и светкавиците обаче не уплашиха футболисти и зрители и срещата се доигра. Головете за ЦСКА реализираха Антонио Томас (50) и Александър Якимов (66), точен за “железничарите” беше Кристиян Добрев (87). В игра за “червените” след 8 месеца лечение на контузии се завърна Апостол Попов. Титуляр започна и дошлият на проби бразилец Жеан Карлос Донде, но не показа нищо особено и още на почивката Стойчо Младенов го замени.

“Армейците” започнаха с Мартин Дечев отдясно в защита, Илияс Хадад и капитанът Апостол Попов играха в центъра и Донде отляво. В халфовата линия стартираха Антонио Томас и Коста Янев, по крилата юношата Владо Иванов и друг юноша – Кристиян Петров. В атака игра Станко Йовчев, на когото помагаше Абел Анисе. За Локомотив София титуляр започна синът на Стойчо Младенов – Александър.

В първия половин час липсваха головите положения, ЦСКА атакуваше повече, но не стигаше до възможности за попадение. В 30-ата минута Борис Кондев от Локомотив направи първия по-сериозен пропуск след удар с глава след центриране на Сашо Младенов от корнер. Теренът издържа до полувремето, но в края му започнаха да се образуват локви и да затрудняват футболистите. Бразилецът Жеан Карлос Донде игра много малко с топката, отличи се с 1-2 центрирания и не успя да впечатли.

През втората част ЦСКА вдигна оборотите, на терена се появиха повечето титуляри и логично отборът стигна до успеха. В 50-ата минута испанецът Антонио Томас направи 1:0 след удар от около 22-23 метра. В 60-ата минута вратарят на “армейците” Райс Мболи, заменил Макенджиев, спаси сигурен гол. Младият Ангел Грънчов сгреши в защита, играч на Локомотив остана сам срещу Мболи, но не успя да го преодолее. В 66-ата минута Александър Якимов направи 2:0. След атака отдясно Бандаловски центрира в наказателното поле, Якимов изскочи от втора позиция и с глава реализира второто попадение в двубоя. След гола нямаше положения, теренът измъчи футболистите, които едва водеха топката заради локвите. Три минути преди края Локомотив (София) намали на 1:2. След атака отдясно Кристиян Добрев получи на вратарското поле, откъдето с удар по земя реализира. В заключителните минути гол на Александър Якимов от ЦСКА беше отменен заради засада./БЛИЦ