ЦСКА започна с победа контролните си срещи в Холандия. “Червените” се наложиха с 3:2 над гръцкия ПАОК. Преди година, също по време на лятната подготовка, “армейците” записаха успех с 3:1 над тима от Солун.

Гърците откриха резултата още в 9-ата минута. Виериня от 3 метра засече центриране на Ето и прати топката във вратата на Иван Караджов. Близо 20 минути по-късно ЦСКА изравни. Грегъри Нелсън центрира след акция по дясното крило, а Румен Трифонов пое топката на границата на наказателното поле и с майсторски удар прониза мрежата на Костас Халкиас.

Пет минути по-късно попадение на Спас Делев, след пас на Трифонов, бе отменено заради засада. В самото начало на второто полувреме Делев все пак успя да се разпише. Нисичкият нападател на “червените” бе точен с глава след центриране на Жуниор Мораес.

В 53-ата минута “армейците” поведоха с 3:1. Новото попълнение на тима Янис Зику видя, че вратарят на ПАОК Халкиас е доста напред пред вратата си и успя да го прехвърли от 25 метра за първия си гол с червения екип. 20 минути преди края гърците намалиха на 2:3 след грешка на Караджов. Вратарят на ЦСКА подаде неточно и топката попадна в резервата Цукалас и появилият се само минута по-рано на терена футболист се възползва от подаръка.

Следващата контрола на “армейците” е в петък, когато в 20:00 часа играят с полския Краковия. Двубоят с тима от Краков отново ще се проведе в Цутфен./БЛИЦ

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ - ТУК

ЦСКА - ПАОК 3:2
0:1 Виериня (9), 1:1 Румен Трифонов (29), 2:1 Спас Делев (59), 3:1 Янис Зику (53), 3:2 Ставрос Цукалас (69)

cska_logo.JPGЦСКА: 12.Иван Караджов, 11.Иван Бандаловски, 6.Костадин Стоянов, 19.Апостол Попов (85-2.Павел Виданов), 8.Румен Трифонов (46-3.Адемар), 5.Тодор Янчев, 18.Борис Галчев, 28.Маркиньос (46-10.Жуниор Мораес), 77.Спас Делев, 29.Грегори Нелсън, 99.Мишел Платини (46-27.Янис Зику)
Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 88.Благой Макенджиев, 2.Павел Виданов, 3.Адемар, 23.Мартин Дечев, 16.Александър Якимов, 17.Четин Садула, 20.Антон Карачанаков, 22.Петър Стоянов, 27.Янис Зику, 30.Томи Костадинов, 77.Саша Живец, 10.Жуниор Мораес, 14.Станислав Костов, 27.Станко Йовчев; Старши треньор: Милен Радуканов

paok.jpgПАОК: 1.Костас Халкиас, 16.Лино (57-5.Пабло Гарсия), 77.Ето, 13.Стелиос Малезас (57-8.Бруно Чирило), 36.Мирко Савини, 85.Диего Ариас, 10.Виериня, 18.Гиоргос Фотакис (68-14.Атанасиос Папазоглу), 11.Бертран Робер, 9.Димитриос Салпингидис (68-28.Ставрос Цукалас), 33.Стефанос Атанасиадис (57-27.Мирослав Шнауцнер)
Резерви: 91.Дарио Крешич, 2.Алексис Апостолопулос, 3.Индзидис, 5.Пабло Гарсия, 8.Бруно Чирило, 14.Атанасиос Папазоглу, 23.Лефтерис Сакелариу, 24.Панайотис Курдакис, 27.Мирослав Шнауцнер, 28.Ставрос Цукалас, 37.Вангелис Георгиу, 39.Лазарос Моисиадис; Треньор: Ласло Бьольони