ЦСКА спечели по категоричен начин гостуването си на Монтана - 4:1. След успеха "армейците" събраха 45 точки и изостават с 6 от вечния си съперник "Левски" и с 14 от лидера Литекс. Попаденията за ЦСКА на стадион "Огоста" вкараха Грегъри Нелсън, Джузепе Акуаро, Мишел Платини и Александър Тонев. Резервата Венцислав Христов пък реализира почетното попадение за домакините. За Монтана това бе четвърта загубата у дома от началото на сезона в "А" група.

За днешната среща "червените" бяха без звездата си Спас Делев, който изтърпяваше наказание заради натрупани жълти картони. Мястото му на върха на атаката зае Мишел Платини. Бразилецът действаше малко лежерно, пропиля няколко отлични положения пред вратата на домакините, но все пак вкара гол. Другият липсващ бе Маркиньос. Треньорът Милен Радуканов остави бразилеца на пейката, а пусна титуляр Емил Гъргоров. Бадема игра много активно, отчете се с 3 асистенции за един час игра, след което отстъпи мястото си на Маркиньос.

В защитата на "червените" и за този двубой го нямаше Костадин Стоянов, който отпадна в последния момент от групата, тъй като не е напълно възстановен. Мястото му зае Джузепе Акуаро, както бе и срещу Славия (1:0). Италианецът действа на висота днес, дори вкара и гол.

Първото попадение падна в 32-ата минута. Грегъри Нелсън завърши по отличен начин триходова комбинация между него, Мишел Платини и Емил Гъргоров. Бадема пусна топката на холандеца на границата на наказателното поле и той със силен изстрел направи безпомощен Юлиан Левашки 0:1. Именно Нелсън донесе победата на ЦСКА в миналия кръг срещу Славия, реализирайки единственото попадение за "армейците" при успеха с 1:0.

Още до почивката на мача на стадион "Огоста" "червените" успяха да удвоят преднината си. В 45-ата минута защитникът Джузепе Акуаро вкара с удар, за когото биха му завидели нападателите. След страхотна контраатака на гостите, Александър Тонев напредна отдясно и подаде по тревата към Гъргоров, който с едно докосване пусна към връхлитащия италианец и той с мощна тупалка се разписа - 0:2.

Началото на второто полувреме се забави, тъй като "армейците" излязоха с около 5 минути по-късно на терена. И след почивката домакините с нищо не загатнаха, че могат да спрат ЦСКА. "Червените" продължиха да доминират и заслужено стигнаха до ново попадение. В 62-ата минута Платини най-после вкара. Шут на Емил Гъргоров бе блокиран от бранител на Монтана, но централният нападател на "армейците" добре се ориентира, стигна до топката в малкото наказателно поле на домакините, преодоля Левашки и вкара в опразнената врата. Преди това на няколко пъти Платини вбеси Милен Радуканов с фрапантните си пропуски.

В 74-ата минута много активният в този мач Грегъри Нелсън нахлу в наказателното поле на домакините, излъга без проблем противников бранител, но шутът му бе блокиран от Левашки. Топката обаче се озова на крака на връхлитащия Александър Тонев, за когото не бе проблем да се разпише в опразнената врата - 0:4.

Малко преди това капитанът Тодор Янчев напусна игра и връчи лентата на вратаря Иван Караджов.

До края домакините стигнаха до почетно попадение. Вкара го резервата Венцислав Христов. Нападателят на Монтана се възползва от грешка на Коста Янев в средата на терена, отне му топката, преодоля Джузепе Акуаро, след което и Апостол Попов не му противодейства, и се разписа в долния десен ъгъл на вратата.

След загубата Монтана остана на 11-ото място с 23 точки. В следващия кръг селекцията на Атанас Джамбазки гостува на Черноморец в Бургас на 2 май (понеделник) от 21:00 часа. ЦСКА пък приема Локомотив (София) на 30 април (събота) от 21:00 часа. /БЛИЦ

Мачът по минути - ТУК

МОНТАНА - ЦСКА 1:4
0:1 Грегъри Нелсън (32), 0:2 Джузепе Акуаро (45), 0:3 Мишел Платини (62), 0:4 Александър Тонев (74), 1:4 Венцислав Христов (81)

montana.jpgМОНТАНА: 23.Юлиан Левашки, 2.Георги Мечечиев, 17.Николай Николов, 14.Антон Личков, 6.Тихомир Трифонов, 21.Даниел Гаджев, 8.Димитър Илиев (46-22.Светлан Кондев), 16.Владимир Мичев, 9.Луис Едуардо (65-18.Атанас Фиданин), 20.Андерсон (51-10.Венцислав Христов), 11.Атанас Чепилов
Резерви: 1.Христо Иванов, 3.Георги Иванов, 19.Боян Гайтанов, 7.Йордан Тодоров, 18.Атанас Фиданин, 10.Венцислав Христов, 22.Светлан Кондев
Треньор: Атанас Джамбазки
cska_logo.JPG
ЦСКА: 12.Иван Караджов, 19.Апостол Попов, 6.Джузепе Акуаро, 8.Румен Трифонов, 11.Иван Бандаловски, 5.Тодор Янчев (70-21.Коста Янев), 18.Борис Галчев, 23.Емил Гъргоров (63-28.Маркиньос), 24.Александър Тонев (75-27.Станко Йовчев), 29.Грегъри Нелсън, 9.Мишел Платини
Резерви: 88.Благой Макенджиев, 21.Коста Янев, 22.Петър Стоянов, 27.Станко Йовчев, 28.Маркиньос, 26.Килиън Шеридън, 17.Четин Садула
Треньор: Милен Радуканов