ЦСКА загуби с 0:2 гостуването си на Рома на “Стадио Олимпико” в мач от груповата фаза на турнира Лига Европа. Головете за домакините вкараха Стефано Окака-Чука в 20-ата минута и Симоне Перота само 3 минути по-късно. “Вълците” изригнаха в разстояние само на три минути, а в останалото време имаха превес на терена, но така и не реализираха повече голове.

За пореден път публиката на ЦСКА доказа, че е феноменална. Около 3500 “червени” привърженици превзеха “Стадио Олимпико” и заглушиха тотално ултрасите на Рома. Почти през цялото време феновете на ЦСКА повтаряха познати рефрени и дори при 0:2 не спряха да подкрепят любимците си.

Треньорът на ЦСКА Любослав Пенев започна с доста дефанзивна тактика, като на практика в титулярния състав нямаше нито един чист нападател, а Иван Стоянов бе забит на върха. Мишел Платини, Владо Манчев и Спас Делев останаха резерви, като по-късно и тримата се появиха в игра, но не помогнаха на “червените”.

Още в началото на двубоя домакините упражниха натиск и във 2-ата минута младокът Алесио Черки стреля опасно покрай вратата. В 11-ата минута и Симоне Перота застраши вратата на Караджов. В 20-ата минута тъмнокожият нападател на Рома Стефано Окака-Чука изскочи зад гърба на защитата на ЦСКА и откри резултата. Само 3 минути по-късно отбраната на “армейците” отново сгреши. Този път Давид Писаро напредна отляво и изведе чудесно Перота зад гърба на централните защитници, който оформи и крайното 2:0.

В 27-ата минута дойде и първото много сериозно положение за българите. Иван Стоянов напредна отляво, влезе в наказателното поле и стреля, топката отиваше към вратата, но в последния момент Рийзе изникна и изчисти топката преди тя да навести вратата на домакините. В 39-ата минута ново извеждащо подаване остави очи в очи Мирко Вучинич сам срещу вратаря на ЦСКА Караджов, черногорецът обаче си смали ъгъла и стреля от внъшната страна на мрежата. След зверския удар на Вучинич мрежата се откачи и играта бе прекъсната за около 3 минутни, за да бъде закачена. В 43-ата минута Иван Стоянов отново имаше шанс за нещо по-сериозно, но след далечен удар прати топката над вратата.

През второто полувреме домакините намалиха доста темпото, но пак имаха далеч повече положения и си личеше, че държат двубоя под контрол. В 51-ата минута Данчо Тодоров можеше да прехвърли вратаря на Рома, но се забави и Жулио Серджио улови. Само 5 минути по-късно Данчо направи поредния си пропуск в свой стил. Той получи топката отдясно, нямаше засада и влезе в наказателното поле, там бе сам срещу вратаря на Рома за няколко секунди, но вместо да стреля или да подаде на някои от съотборниците си пред голлинията подари топката на защитата на домакините.

В 68-ата минута младият Алесио Черки в състава на Рома пропусна с глава да направи 3:0, след като на няколко метра пред голлинията първо забоде топката в земята и след това тя прехвърли вратата. Влизането на Спас Делев, Платини и Мначев пораздвижи атаката на ЦСКА, но “червените” така и не стигнаха до кой знае какво чисто голово положение. В 79-ата минута Спас Делев напредна отляво, влезе в наказателното поле и се опита да изведе Владо Манчев, но в последния момент защитник на Рома изчисти. До края на двубоя и двата състава не създадоха нищо опасно пред двете врати и домакините логично стигнаха до трите точки./БЛИЦ