Играй БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

ЦСКА победи с 2:0 при визитата си втория във временното класиране на Втора лига Монтана и се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България. Евандро (52) и Али Соу (90+2) вкараха головете за успеха на "армейците".

Срещата на стадион "Огоста" започна с по-активна игра на гостите, които в първите десетина минути опитаха два удара от дистанция. При първия на Евандро нямаше затруднения за Орлинов, а след това Жоржиньо шутира в аут от изгодна позиция.

Първото по-любопитно положение дойде едва в 29-ата минута, когато Евандро центрира към Манолев, който от добра позиция стреля с глава, но в аут. Секунди след това Монтана отговори с контраатака, при която Сергей Георгиев се откъсна по дясното крило и центрира успоредно по земя, но Чорбаджийски спря атаката.

Домакините играеха стабилно в отбрана, а играта бе накъсвана с множество нарушения и до края на първата част нямаше нищо сериозно за отбелязване пред някоя от двете врати.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Скоро след почивката в 52-ата минута ЦСКА успя да поведе в резултата. Евандро засече с глава центриране от корнер на Манолев и не остави шансове за вратаря на домакините Орлинов, разписвайки се за 0:1. Пет минути след гола Стойчо Атанасов спря Сергей Георгиев с шпагат в наказателното поле на ЦСКА, а домакините поискаха дузпа, но не получиха такава. Повторенията показаха, че бранителят на "червените" игра първи с топката.

Играта през тази част стана изключително динамична след попадението с атаки и към двете врати. В 62-ата минута Николай Цветков имаше шанс да изравни с първия точен удар за Монтана, но Данте Стипица спаси с вещина. Малко след това Мауридес бе изведен чудесно на отстрещната врата, но стражът Орлинов го изпревари за топката.

Лека полека "армейците" взеха отново инициативата и разиграваха продължително топката, а в заключителните минути пропуски направиха Жоржиньо и Мауридес. В добавеното време пък влезлият като резерва Али Соу се разписа от далечна дистанция и оформи крайния резултат.

Така ЦСКА преодоля тежък съперник и се класира за 1/8-финалите в турнира.

КУПА НА БЪЛГАРИЯ – СЕЗОН 2018/19

Монтана - ЦСКА 0:2
0:1 Евандро (52), Али Соу (90+2)

Съставите
Монтана: 1.Марин Орлинов, 5.Стефан Цонков, 3.Иван Михов , 4.Галин Ташев, 2.Васил Попов (6323.Даниел Георгиев), 13.Йордан Йорданов , 20.Димитър Илиев (5911.Димитър Георгиев), 21.Румен Трифонов (4677.Николай Цветков), 8.Тони Тасев, 9.Атанас Илиев , 22.Сергей Георгиев
Резерви: 25.Ивайло Василев, 26.Борислав Дамянов, 10.Владимир Айтов, 14.Никола Гавов, 23.Даниел Георгиев, 77.Николай Цветков, 11.Димитър Георгиев
Треньор: Ферарио Спасов

ЦСКА: 1.Данте Стипица, 5.Николай Бодуров, 4.Божидар Чорбаджийски, 11.Станислав Манолев (8626.Валентин Антов), 2.Стойчо Атанасов, 27.Борис Секулич , 16.Жанио Бикел , 15.Кристиан Малинов, 7.Жоржиньо, 9.Мауридес, 10.Евандро (8122.Али Соу )
Резерви: 30.Витаутас Черниаускас, 23.Александър Дюлгеров, 26.Валентин Антов, 25.Стивън Перейра, 20.Тиаго Родригес, 8.Едвин Джеси, 22.Али Соу
Треньор: Нестор Ел Маестро

Монтана, стадион "Огоста"
Съдия: Радослав Гидженов

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
2 - Добро извеждащо подаване към Манолев, но вратарят на Монтана излиза и хваща топката.
7 - Сблъсък между Илиев от домакините и Чорбаджийски, който остана да лежи на тревата, но след това се изправи и продължи игра.
10 -   Удар на Евандро и след рикошет Орлинов хваща топката.
11 -   Жоржиньо е изведен зад отбраната на домакините и няма засада, но играчът на гостите се засуети и шутира неточно.
20 - Играта се накъса с нарушения, а домакините започнаха по-често да поглеждат в атака.
25 - Центриране на Манолев от фаул и Бодуров извърши нарушение в атака.
29 - Евандро центрира отляво и Манолев игра с глава, но прати топката над вратата.
30 - Сергей Георгиев се откъсна по дясното крило и центрира успоредно по земя, но Чорбаджийски спря атаката на Монтана.
33 - Опасно центриране на Жоржиньо от корнер, но Малин Орлинов боксира топката.
37 - Жанио Бикел опита удар и топката премина покрай вратата на домакините.
39 - Неуспешен опит на Жоржиньо да центрира в наказателното поле на Монтана.
45+1 - Стойчо Атанасов извърши нарушение в атака срещу Стефан Цонков при центриране на топката в наказателното поле на домакините.
45+2 - Край първата част!
........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
52 - ГОООЛ за ЦСКА! Станислав Манлолев центрира от корнер и Евандро с глава реализира за 0:1. Това е първи гол, който Монтана допуска този сезон в домакинство на "Огоста".
57 -   Стойчо Атанасов спря Сергей Георгиев с шпагат в наказателното поле на ЦСКА, а домакините поискаха дузпа, но не получиха такава. Повторенията показаха, че бранителят на "червените" играе първи с топката.
61 -   Страхотен пробив на Стойчо Атанасов в наказателното поле на домакините, но топката му е избита в корнер.
62 - Влезлият като резерва Николай Цветков бе изведен зад отбраната на ЦСКА и отправи първия точен удар за Монтана, но не успя да изравни, след като Данте Стипица спаси с вещина.
66 - Мауридес бе изведен чудесно, но вратарят Орлинов го изпревари за топката.
75 - ЦСКА отново взе инициативата и головите положения станаха рядкост.
80 - Лошо центриране на Стойчо Атанасов и бранителите на Монтана изчистиха топката.
83 - Удар на Жоржиньо и вратарят Орлинов хвана топката.
84 - Успешно центриране от корнер и Николай Бодуров нанесе удар с глава, но Даниел Георгиев изби топката пред голлинията.
87 - Секулич центрира отлично към намиращия се около дузпата Мауридес, чийто изстрел с глава премина над горния ляв ъгъл.
90+2 - Жоржиньо излезе сам срещу вратаря Орлинов, но си поведе твърде дълго топката.
90+2 - ГОООЛ за ЦСКА! Валентин Антов даде дълъг пас по трева в предни позиции, а стражът Марин Орлинов напусна наказателното си поле и влезлият като резерва Али Соу без проблем вкара от далечна дистания за 0:2.
90+3 - Край на мача! ЦСКА спечели с 2:0 и се класира за 1/8-финалите на турнира.