Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

ЦСКА победи с минималното 1:0 турския елитен Карабюкспор в контрола, част от подготовката и на двата тима. Единственото попадение за “червените” реализира Иван Бандаловски в 62-ата минута. Това беше последната проверка на ЦСКА на турска земя. От общо четири контроли отборът записа 2 победи (3:0 срещу иранския Сепахан и 1:0 срещу Карабюкспор) и 2 загуби (1:2 срещу Волга и 1:2 срещу Виторул (Констанца). Представянето на ЦСКА би трябвало да е на 14 юли (събота) на стадион “Българска армия”, но все още няма уточнен съперник.

В днешната контрола дебют направи новият вратар Томаш Черни. В игра се завърна лекувалият контузия Антон Карачанаков. Стойчо Младенов заложи на Черни на вратата, Бандаловски отдясно в защита, Крачунов и Апостол Попов в центъра и Нилсон Антонио отляво. В средата на терена започнаха Тодор Янчев и Коста Янев, по крилата действаха Христо Янев и Присо. На върха на атаката беше Жуниор Мораес, а зад него Абел Анисе. Мадагаскарецът започваше като партньор на Тошко Янчев в средата на халфовата линия в предишните контроли, но днес имаше по-офанзивни функции.

В 7-ата минута Христо Янев и Жуниор Мораес направиха двойно подаване пред наказателното поле на съперника, но изстрелът на бразилеца излезе в аут. В 11-ата минута “червените” създадоха първата опасна ситуация. Христо Янев центрира от корнер, но изстрелът на Бандаловски от 5-6 метра излезе в аут. В 24-ата минута Анисе пропусна да отбележи, след като стреля покрай вратата. Пет минути след това играч на Карабюкспор се откъсна по десния фланг, стреля към вратата, но след рикошет топката излезе в корнер. Двубоят се изнерви още след средата на първото полувреме заради грубата игра на турския тим. В края на първите 45 минути играчите леко се сдърпаха, като причина стана опасно влизане в краката на Анисе. Футболистът на ЦСКА отвърна на нарушението и изрита съперника си, но до по-сериозни инциденти не се стигна.

ЦСКА започна с добра игра второто полувреме. Жуниор Мораес стреля, но право в ръцете на вратаря. След това и Анисе получи добър пас след контраатака на ЦСКА, но ударът му с глава беше лек. В 62-ата минута при поредната атака Христо Янев намери Присо отдясно, той стигна до аутлинията, върна топката в наказателното поле, откъдето Иван Бандаловски с премерен удар реализира за 1:0.

В 73-ата минута ЦСКА пропусна добра възможност да вкара втори гол. Шеридън пресира добре вратаря, той сгреши и върна топката успоредно на голлинията, където Присо я настигна, но би от много малък ъгъл и уцели гредата. Камерунецът можеше са върне на намиращия се почти на празна врата Шеридън. В 80-ата минута Шеридън пропусна сам срещу вратаря на Карабюкспор, който отклони в корнер. След изпълнението му играч на турския тим изби топката от голлинията след удар на Ангел Грънчов./БЛИЦ

Двубоят по минути с БЛИЦ
1
- начало на мача
12 - хубава атака на ЦСКА, Анисе напредна, направи двойно с Присо, след това центриране наляво и корнер за ЦСКА
13 - центриране от корнера, Бандаловски засече, но в аут
18 - атака на Бандаловски отдясно, груб фаул близо до наказателното поле
19 - центриране на Христо Янев, турският тим се справя
20 - атака на Жуниор Мораес пред наказателното поле, подава на Присо, той е натиснат в полето на Карабюкспор, но няма дузпа
25 - неточен удар на Анисе от наказателното поле, който получи подаване от Мораес
31 - атака на ЦСКА, Присо не успя да преодолее съперник в наказателното поле
32 - атака на Бандаловски отдясно, фаул срещу него почти до аутлинията
35 - атака на Карабюкспор, преминава отляво на защитата на ЦСКА, играч стреля, но над вратата
37 - грешка на Коста Янев при изнасяне на топката, след това груб фаул на Пламен Крачунов
41 - удар на Мораес от наказателното поле след изпълнение на корнер, вратарят избива
45 - край на първото полувреме
---------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
62 - topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Иван Бандаловски. Христо Янев намери Присо отдясно, той върна топката от аутлинията към Бандаловски, който влезе в наказателното поле и реализира

73 - ВЪЗМОЖНОСТ за ЦСКА, вратарят на Карабюкспор сгреши и пусна топката успоредно на голлинията, Присо я стигна, но от малък ъгъл не успя да уцели вратата