ЦСКА победи Банско с 4:1 в контрола в паузата на първенството.

Жорди Кайседо откри резултата за "червените" в 11-ата минута на стадион "Евима" в Банско. Вилдсхут центрира отляво, а Кайседо отбеляза при добавка, след като първият му удар беше отразен (1:0).

Малко след попадението Карло Мухар опита удар от дистанция, но топката мина на метър встрани от вратата на Банско.

"Червените" бяха близо до втори гол след изпълнение на пряк свободен удар в 37-ата минута. но Греъм Кери уцели сглобката на напречната и лявата напречна греда.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Домакините успяха да изравнят минути по-късно след грешка при изнасянето на топката между Бусато и Юрген Матей. Венцислав Маламов успя да пресече подаването и да прехвърли Бусато от дъгата на наказателното поле. (1:1)

На полувремето в тима на ЦСКА бяха направени много промени, а една от тях - Ахмед Ахмедов изведе "червените" напред в 52-ата минута след пас на Варела и прехвърли вратаря на Банско Иван Димитров (2:1).

Само няколко минути по-късно (55') Ахмедов открадна топката, комбинира с Чатакович, а той с плътен удар по земя покачи резултата на 3:1 в полза на ЦСКА.

Малко след това младокът Виктор Атанасов можеше да вкара четвърти гол за "армейците", но вратарят на Банско се справи и отрази удара му с акробатично спасяване.

Нов гол във вратата на Банско обаче падна в 66-ата минута. Федерико Варела и Виктор Атанасов комбинираха и аржентинецът покачи на 4:1 с удар от от границата на наказателното поле.

Пет минути преди края на мача ЦСКА удари гредата за втори път днес, след като Хамза Чатакович се размина с гола след удар в напречната греда.

Бившият играч на ЦСКА Ели Маркес (39-годишен) бе най-любопитното име в състава на Банско.

Следващият мач на ЦСКА e в събота от 20:45 часа срещу Славия в двубой от Еfbet Лига.

ЦСКА - БАНСКО 4:1
1:0 Жорди Кайседо (11'), 1:1 Венцислав Маламов (40'), 2:1 Ахмед Ахмедов (52'), 3:1 Хамза Чатакович (55'), 4:1 Федерико Варела (66')