ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Вижте прогнозите на Влади Въргала и Атанас Зафиров за крайния резултат от мача!

ЦСКА спечели с 4:1 гостуването на Крумовград от 17-ия кръг на Efbet Лига и е едноличен лидер с 38 точки. Втори с 36 е Черно море, а трети с 35 е Локомотив (Пловдив).

Новоизлюпеният национал Александър Колев откри резултата за Крумовград в 34-ата минута, но домакините не удъжаха на натиска на футболистите на Нестор Ел Маестро, които изцяло доминираха след това и постигнаха пълен обрат. В 38-ата Амос Юга се разписа за 1:1. В 78-ата защитникът Християн Петров вкара за обрата с дебютното си попадение в Efbet Лига. До края точни бяха още Данило Асприля и Марселино Кареасо. За колумбиеца Асприля попадението също беше първо за ЦСКА в първенството.

Двубоят в Коматево започна с минута мълчание след трагедиите по пътищата в България вчера - смъртта на бившия треньор на "армейците" Ферарио Спасов, както и кончината на президента и треньор на волейболния Олимпиец (Плевен) Стефка Великова и двама от състезателите й.

Възпитаниците на Станислав Генчев започнаха по-активно, като в началните минути Густаво Бусато трябваше да се намесва в няколко ситуациии. Към средата на първата част ЦСКА най-сетне стигна до голова опасност. След изпълнение на тъч от Амос Юга, защитата на Крумовград не беше убедителна, топката стигна до Джонатан Линдсет, който стреля, но за късмет на домакините над напречната греда.

В 34-ата минута Крумовград шокира "армейците", повеждайки в резултата. Ренан Арияш бе изведен отляво в наказателното поле на гостите, центрира към границата на малкия пеналт, където Алекс Колев изпревари Браян Кордоба и с левия крак засече топката във вратата на Бусато - 1:0.

"Червените" бързо изравниха. В 38-ата минута Амос Юга направи 1:1. Капитанът на ЦСКА отне топката в половината на Крумовград и комбинира с Марселино Кареасо.

Вторият го изведе сам срещу Благой Макенджиев. Вратарят на крумовградчани беше преодолян с мощен удар в близкия ъгъл. Домакините имаха претенции за нарушение на Юга и засада. ВАР не откри нищо нередно.

В 45-ата минута изстрел на Иван Турицов от голямо разстояние не затрудни Благой Макенджиев, който действа сигурно и улови.

През втората част гостите излязоха преобразени и се втурнаха в атака от самото начало. В 47-ата минута Християн Петров беше изведен по десния фланг  и подаде към Кареасо, който стреля към вратата, но Макенджиев изби. Оказа се обаче, че колумбиецът е бил в засада. В 56-ата минута Матиас Фаетон направи хубав самостоятелен пробив през центъра и шутира, но встрани от целта. В 65-ата минута Ел Маестро пусна в игра Дюкенс Назон на мястото на Майкъл Естрада.

Натискът на ЦСКА и в 68-ата минута Тобиас Хайнц направи хубав пробив по лявото крило и бе фаулиран от Джеферсон, който вече бе декориран в жълто още през първото полувреме. Главният арбитър Радослав Гидженов обаче прецени, че в тази ситуация няма основание да покаже втори жълт картон и отсъди само пряк свободен удар, след което Джеферсон беше моментално заменен от Джунейт Али.

В 76-ата минута Данило Асприля влезе на мястото на Хайнц. Малко след това ЦСКА стигна до пълния обрат в резултата. След мощен удар от фаул топката срещна стената. Получи се разбъркване пред и в наказателното поле домакините. Линдсет се ориентира най-бързо и чукна топката към непокрития Християн Петров, който шутира и след лек рикошет вкара своя първи гол с червената фланелка - 1:2.

В 83-ата минута Асприля и Назон си размениха двойно подаване, след което колумбиецът се озова сам срещу Макенджиев и хладнокръвно се разписа за 3:1. В добавеното време Марселино Кареасо оформи крайното 4:1 за "армейците". 22-годишният колумбиец се разписа на празна врата, след като топката се отклони от напречната греда.

КРУМОВГРАД - ЦСКА 1:4
1:0 Aлександър Колев (34), 1:1 Амос Юга (38), 1:2 Християн Петров (78), 1:3 Данило Асприля (83), 1:4 Maрселино Кареасо (90+1)

По-важното от мача по минути:
* Минута мълчание в памет на загиналите при пътни инциденти вчера Ферарио Спасов, както и Стефка Великова и двама от състезателите й от волейболен клуб Олимпиец (Плевен).
1 - Начало на срещата.
3 - Густаво Бусато спаси удар на Диего Рапосо.
6  Раян Сенхаджи засече с глава центрираната от ъглов удар топка, която прелетя покрай вратата на ЦСКА.
14 - Далечен изстрел на Алекс Колев, Бусато спаси.
20  Първи удар за ЦСКА - Амос Юга изпълни дълго странично хвърляне отляво по атаката на „червените“ в наказателното поле, където топката не беше изчистена добре и попадна на левия крак на Джонатан Линдсет, който обаче стреля високо над вратата.
34  ГОЛ! Крумовград поведе с 1:0 след гол на Александър Колев. Ренан Арияш бе изведен отляво в наказателното поле на гостите, центрира към границата на малкия пеналт, където Колев изпревари Браян Кордоба и с левия си крак засече топката във вратата на Бусато.
35 - ВАР потвърди попадението, след като гостите имаха претенции за засада.
38  ГОЛ! ЦСКА бързо изравни - Амос Юга вкара за 1:1. Капитанът на "червените" отне топката в половината на Крумовград и комбинира с Марселино Кареасо, той го изведе сам срещу Благой Макенджиев и Юга се разписа с мощен изстрел в близкия ъгъл.
39 - Домакините имаха претенции за нарушение на Юга и засада. ВАР не откри нередности.
45+1 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
53  Турицов центрирара отдясно в наказателното поле на домакините, а Ренан Арияш направи шпагат в опита си да изчисти топката, която обаче се насочи към вратата на Макенджиев, но той внимаваше и улови.
69  Официално предупреждение за треньора на ЦСКА Нестор Ел Маестро, заради претенции към главния съдия Радослав Гидженов. Специалистът искаше да бъде показан втори жълт и съответно червен картон на Жеферсон Манярес.
78  ГОЛ! Пълен обрат за ЦСКА - 2:1 след попадение на Християн Петров. „Червените“ изпълниха статично положение, стигна се до разбъркване пред и в наказателното поле, където Линдсет се пребори за топката и успя да я чукне към Петров, който стреля в близост до точката на дузпата и след рикошет реализира в мрежата на Макенджиев.
83
 ГОЛ! 3:1 за ЦСКА. Кареасо подаде на Асприля в половината на Крумовград, последва двойно подаване с Назон, който изведе колумбиеца в наказателното поле и 34-годишният нападател прокара топката покрай Макенджиев в долния му десен ъгъл.
90+1
 ГОЛ! 4:1 за гостите. Марселино Кареасо също записа името си сред голмайсторите. Амос Юга изведе Назон отляво в наказателното поле, той финтира съперник и стреля към далечния ъгъл, където Кареасо засече във вратата.
90+4 - Край на мача. ЦСКА победи Крумовград с 4:1.

Крумовград
КРУМОВГРАД: 21. Благой Макенджиев, 18. Кладей Машедо, 72. Раян Сенхаджи, 91. Вячеслав Велев, 5. Матей Шимич, 44. Божидар Кацаров (к), 88. Ренан, 10. Серкан Юсеин, 6. Жеферсон Maнярес (70   2.Джунейт Али), 13. Диего Рапосо (64  17.Патрик Луан), 9. Александър Колев
Резерви: 12. Николай Пранджев, 77. Октай Юсеин, 2. Джунейт Али, 20. Джунейт Яшар, 80. Китан Василев, 17. Патрик Луан, 30. Жак Пехливанов, 14. Даниел Миланович
Треньор: Станислав Генчев

ЦСКА София
ЦСКА: 1.Густаво Бусато, 19.Иван Турицов, 15.Тибо Вион, 6.Християн Петров , 13.Браян Кордоба, 21.Амос Юга (к)  , 14.Тобиас Хайнц (76  30.Данило Асприля  ), 26.Марселино Кареасо , 7.Джонатан Линдсет, 11.Матиас Фаетон, 29.Майкъл Естрада (65  9.Дюкенс Назон)
Резерви: 25. Димитър Евтимов,  4. Мено Кох, 17. Емануел Шакич, 20. Асен Дончев, 22. Енес Махмутович, 8. Станислав Шопов, 10. Жираир Шагоян,  30. Данило Асприля, 9. Дюкенс Назон
Треньор: Нестор Ел Маестро

Коматево, Спортен комплекс "Никола Щерев - Старика"
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР