ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

ЦСКА победи категорично с 4:0 ФК Турново (Македония) в контрола, която се игра на стадион „Българска армия“. Головете за „червените“ реализираха Марсиньо, Бруно Морейра и Омар Косоко през първото полувреме, а през втората част се разписа юношата Григор Долапчиев.

Стойчо Младенов използва всички налични футболисти, без Емил Гъргоров, който е в националния отбор, както и Карачанаков, Грънчов и Чочев, които са с младежите. ЦСКА показа приятен и нападателен футбол и заслужено победи лидера в първенството на Македония. Първи мач с екипа на ЦСКА изиграха новите попълнения Мамади Сидибе и Жереми Фо-Поре.

В 16-ата минута Марсиньо откри резултата след добро изпълнение на пряк свободен удар. В 22-та минута „червените“ осъществиха отлична комбинация, която започна с дълъг пас на Мамади Сидибе към Омар Косоко. Последва извеждащ пас на Косоко към включилия се Венци Василев, той центрира отлично към Бруно Морейра, който вкара на празна врата за 2:0.

В 29-ата минута ЦСКА покачи на 3:0. Венцислав Василев подаде към Косоко, който премина без проблем противников бранител и с добър удар не остави шансове на вратаря Димовски.

В 35-та минута ЦСКА можеше да поведе още по-изразително. Марсиньо центрира отляво, но Мамади Сидибе с глава прати топката покрай десния страничен стълб на вратата.

На полувремето Стойчо Младенов пусна абсолютно нова единадесеторка. На терена се появиха повечето резерви, с изключение на Джаксън Менди. В игра влезе и юношата и очакван бъдещ лидер на „червената“ атака Григор Долапчиев. Именно юношата на ЦСКА реализира гол в 59-ата минута. Бранителят Иво Райков, пристигнал от Пирин, центрира и Долапчиев с глава прати топката зад вратаря на ФК Турново за крайното 4:0.

ЦСКА - ФК ТУРНОВО 4:0
1:0 Марсиньо (16), 2:0 Бруно Морейра (22), 3:0 Омар Косоко (29) 4:0 Григор Долапчиев (59)

ЦСКА: Томаш Черни, Венцислав Василев, Валентин Илиев, Апостол Попов, Неманя Милисавлевич, Браян Хауърд, Тодор Янчев, Омар Косоко, Бруно Морейра, Марсиньо, Мамади Сидибе
На полувремето влязоха: Стоян Колев, Рангел Абушев, Джаксън Менди, Стоичков (79-Мартински), Николай Дюлгеров, Християн Кировски, Жереми Фо-Поре, Ревсон, Иво Райков, Григор Долапчиев)