ЦСКА победи румънския Политехника (Яш) с класическото 3:0 в контрола, играна в турския курорт Анталия. Това е пета поредна победа на “червените” под ръководството на новия треньор Йоан Андоне. Попаденията срещу 13-ия във временното класиране на елита в Румъния реализираха Мишел Платини, Даниел Панку и Руи Мигел.

Дебют с червената фланелка направи последното ново попълнение Румен Трифонов. Двубоят бе изгледан от румънската легенда Джика Хаджи, както и от представители на Васлуй. Контролата пропуснаха трайно контузените Здравко Чавдаров и Маркиньос, както и получилите травми вчера Тодор Янчев и Мороз. Флорентин Петре е с настинка и също не игра. Футболистите, които не участваха в днешния двубой, направиха сутринта тренировка.

В първите 15 минути на мача “червените” имаха шанс да поведат в резултата, но Иван Стоянов и Платини не успяха, а Гранден също не бе концентриран. В 22-ата минута Борис Галчев изведе Иван Стоянов зад защитата на Политехника, но защитник го спря в последния момент. В последната минута на първото полувреме Иван Стоянов нацели левия стълб, след като открадна топката от бранител на съперника.

Втората част бе много по-добра за ЦСКА и логично паднаха и трите попадения. Още в 48-ата минута Иван Стоянов напредна отдясно, върна топката в наказателното поле, където бе засечена от Мишел Платини за 1:0.

Само пет минути след това отново Иван Стоянов се отчете с асистенция, след като центрира в наказателното поле и Даниел Панку с глава направи 2:0.

В 66-ата минута треньорът на “червените” Йоан Андоне направи няколко смени. Цял мач изиграха единствено Кирил Котев, който бе капитан на тима, и Иван Стоянов. Влезлият като резерва Николай Манчев престоя на терена само 4 минути, след което напусна принудително заради контузия, а на негово място в игра се върна Елиот Гранден.

В 69-ата минута защитниците на Политехника сгрешиха, Саидходжа подаде на Руи Мигел и португалецът на празна врата реализира за крайното 3:0.

До края на двубоя Иван Стоянов, Саидходжа и Гранден имаха шансове за ново попадение, но резултатът остана непроменен. В 84-ата минута Гранден също получи травма и излезе, с което остави ЦСКА с човек по-малко на терена.

Следващата контрола на “червените” е на 2 февруари срещу руския Волга (Новгород)./БЛИЦ