ЦСКА разгроми с 4:1 новака в “А” група Спортист (Своге) в мач от 18-ия кръг, игран на стадион “Българска армия”. С тези три точки “червените” се изравниха на върха с Литекс, който утре посреща Левски в Ловеч.
Добър дебют за ЦСКА направи новото попълнение Елиот Гранден, който се отличи с много красив гол и асистенция за второто попадение на Тодор Янчев. Румънците Флорентин Петре и Даниел Панку от дузпа добавиха другите две попадения.

Почетното попадение за гостите реализира Марин Петров също от дузпа в даденото от съдията добавено време.

До 20-ата минута домакините не успяха да направят нищо интересно и се мъчеха пред вратата на Спортист. В 25-ата минута Румен Трифонов навърза трима по левия фланг, подаде на Гранден в наказателното поле, който пое топката с гръб към вратата, обърна се и с красив фалцов удар откри резултата. В 29-ата минута Гранден пое по лявото крило, центрира меко към Панку, който с удар от въздуха в наказателното поле не успя да намери целта. В 36-ата минута отново французинът напредна по левия фланг, подаде на Тодор Янчев, който бе сам в наказателното поле и капитанът направи 2:0. Само седем минути след това Флорентин Петре покачи на 3:0, след като засече с глава центриране отдясно на Данчо Минев.

През второто полувреме домакините намалиха темпото и мачът стана доста скучен. В 58-ата минута Панку изведе Петре отдясно в наказателното поле, халфът центрира, но никой не успя да засече. В игра за “армейците” се появиха Николай Манчев, Спас Делев и Руи Мигел. В 81-ата минута съдията Георги Кабаков даде пресилена дузпа за ЦСКА. Йордан Минев се озова сам срещу вратаря на Спортист, зад него бе Мартин Димов, който протегна крак, Минев падна и реферът посочи бялата точка. Даниел Панку вкара за 4:0 след хубаво и силно изпълнение.

Гостите стигнаха до почетното попадение, което падна след нова дузпа, дадена от съдията Кабаков. Игор Митрески фаулира в наказателното поле нахлуващия нападател на Спортист Евгени Игнатов. Зад топката застана Марин Петров, който оформи крайния резултат – 4:1 за ЦСКА./БЛИЦ

Мачът по минути тук

ЦСКА - Спортист (Своге) 4:1
1:0 Елиот Гранден (25), 2:0 Тодор Янчев (36), 3:0 Флорентин Петре (41), 4:0 Даниел Панку (83), 4:1 Марин Петров (90+1-д)

ЦСКА:
12.Иван Караджов, 52.Йордан Минев, 29.Игор Митрески, 2.Павел Виданов, 8.Румен Трифонов, 5.Тодор Янчев, 14.Светослав Петров, 88.Елиот Гранден (62 - 77.Спас Делев) 17.Флорентин Петре, 23.Даниел Панку (85 - Руи Мигел), 22.Мишел Платини
Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 19.Апостол Попов, 21.Коста Янев, 20.Николай Манчев, 77.Спас Делев, 99.Дормушали Саидходжа, 10.Руи Мигел

Спортист (Своге): 1.Александър Стоянов, 2.Даниел Бачков, 6.Лъчезар Младенов, 13.Стоян Тодоров, 33.Мартин Димов, 77.Марин Петров, 10.Николай Цветков, 9.Стойчо Младенов, 18.Кирил Крумов, 14.Деян Борисов, 11.Херман Пиетробон
Резерви: 27.Тодор Кючуков, 7.Ивайло Димитров, 19.Евгени Игнатов, 90.Димитър Наков, 20.Георги Бижев, 23.Светослав Петров, 30.Георги Коруджиев

Стадион: "Българска армия" - 1000 зрители