ЦСКА победи Вихрен като гост с 4:1 и по този начин записа осми пореден успех от началото на пролетния дял на първенството. С  два гола за шампионите се отчете влезлият като резерва юноша на “червените” Александър Тонев, а по един добавиха Дормушали Саидходжа и Иван Иванов. Почетното попадение за Вихрен реализира Екундайо Джайеоба.

През първото полувреме и двата отбора не създадоха кой знае какви чисти голови положения. Теренът на стадиона в Кюстендил бе подгизнал заради проливния дъжд и това допълнително затрудняваше играчите и на двата отбора. В 41-ата минута след изпълнение на корнер Удоджи продължи топката назад към Иван Иванов, който от близко разстояние с крак я засече в мрежата на съперника.

През втората част “армейците” имаха тотален превес и заслужено стигнаха до още три гола. В 56-ата минута Любо Пенев направи двойна смяна и на терена се появиха младият Александър Тонев и Здравко Лазаров. Именно влизането на Тонев съживи атаката на ЦСКА. В 64-ата минута Саидходжа получи топката в наказателното поле, освободи се хубаво от защитник и подаде на Тонев, който останал сам срещу вратаря направи 2:0 в полза на “червените”.

В 70-ата минута домакините върнаха един гол след страхотно изпълнение на Екундайо Джайеоба. Нападателят стреля извън наказателното поле, топката бе отчита от Ивайло Петров, след това срещна горната греда и влетя във вратата. В 79-ата минута този път Сашо Тонев подаде на Саидходжа и голмайсторът на ЦСКА направи 3:1. Крайното 4:1 за шампионите оформи отново талантливият Александър Тонев, който получи топката пред вратарското поле от Здравко Лазаров и с хубав удар прати топката в мрежата на Лучини./БЛИЦ

Двубоят по минути тук

Вихрен - ЦСКА 1:4
0:1 Иван Иванов (41), 0:2 Александър Тонев (64), 1:2 Екундайо Джайеоба, 1:3 Саидходжа (79), 1:4 Александър Тонев (87)