Рекордьорът по титли на България и актуален лидер в “А” група ЦСКА разби македонския Вардар (Скпие) с 4:0 в контрола, играна на стадион “Българска Армия”. Мишел Платини в 30-ата и Петър Стоянов в 43-ата и 58-ата и Антон Карачанаков в 88-ата минути вкараха головете за успеха на “армейците”.

Гостите от Скопие започнаха срещата с голова възможност още в 3-ата минута, когато Стоякович излезе на добра позиция, но ударът му от близо бе спасен от Макенджиев. Постепенно “армейците” взеха инициативата, но трудно достигаха до нещо по-интересно пред вратата на Вардар. Все пак след половин час игра ЦСКА поведе в резултата след страхотно изпълнение на фаул от Мишел Платини, който не остави никакви шансове за стража на гостите Симов – 1:0. До края на първата част “червените” продължиха да диктуват събитията на терена и в 43-ата минута Петър Стоянов от близо покачи на 2:0. Жуниор Мораес центрира от фаул на далечната греда, където Мишел Платини с глава свали топката към младия халф Стоянов, който от упор разстреля Симов.

Малко след почивката Грегъри Нелсън се сблъска с Ваяш от гостите и бе заменен принудително от Александър Якимов. В 51-ата минута Грънчов стреля опасно с глава и Симов с мъка изби в ъглов удар. Натискът на ЦСКА се усили и в 58-ата минута Петър Стоянов се разписа за втори път в мача. Халфът стреля с воле извън наказателното поле на гостите и матира Симов за 3:0. Постепенно темпото на игра спадна, но въпреки това Люсков бе близо до гола в 71-ата минута, когато засече центриране на Румен Трифонов, но стреля в аут. От тук до края на мача двата отбора извършиха редица смени и играта се накъса. В 88-ата минута резервата Антон Карачанаков оформи к райното 4:0.

Мачът по минути ТУК!

ЦСКА - Вардар 4:0
1:0 Мишел Платини (30), 2:0 Петър Стоянов (43), 3:0 Петър Стоянов (*58), 4:0 Антон Карачанаков (88)

113.jpgЦСКА: 88.Благой Макенджиев, 3.Адемар, 2.Павел Виданов, 25.Ангел Грънчов, 13.Младен Люсков (82-Богомил Христов), 5.Тодор Янчев (70-Танжу Хайредин), 8.Румен Трифонов (78-Карачанаков), 22.Петър Стоянов, 9.Мишел Платини, 10.Жуниор Мораес (78-Станко Йовчев), 29.Грегъри Нелсън (49-Александър Якимов)