ЦСКА отнесе Черноморец с 4:0 като гост в Бургас в мач от 17-ия кръг на “А” група. “Червените” за втори пореден кръг вкарват три или повече попадения, след като в предишния двубой биха “Левски” с 3:1 на “Георги Аспарухов”. Със спечелените три точки “армейците” излязоха временно на второ място в класирането с 32 точки, колкото има и “Левски”, но в неделя предстои дербито между “сините” и Локо (София). Литекс е на върха с 40 точки, но в понеделник тимът посреща Берое.

По две попадения за успеха на ЦСКА на стадион “Лазур” днес вкараха Мишел Платини и Спас Делев. Бразилецът и в миналия кръг реализира две попадения срещу “Левски” и така за два кръга вече има четири гола. Повторен дебют с червената фланелка направи Емил Гъргоров, който се появи през второто полувреме. Двубоят бе домакински дебют за треньора на Черноморец Антон Велков.

Наставникът на ЦСКА Милен Радуканов направи само една промяна в състава от дербито с “Левски”. На мястото на наказания Александър Тонев днес игра Борис Галчев, който си партнира с Тодор Янчев в центъра на халфовата линия. По двете крила действаха Спас Делев и Грегъри Нелсън, а в атака Маркиньос и Платини. В защита бе карето от двубоя със “сините” – Бандаловски, Апостол Попов, Костадин Стоянов и Румен Трифонов.

Още в 3-ата минута Платини имаше удобен шанс да реализира, след като получи пас отляво на Нелсън, но се забави и на 1-2 метра от вратата не успя да стреля. В 8-ата минута съдийската тройка отмени гол на Спас Делев. Мишел Платини стреля извън наказателното поле, вратарят Борел изби, топката попадна в Делев, който обаче още при удара на бразилеца и бил в положение на засада.

В 17-ата минута Борис Галчев изведе хубаво Платини зад защитата на Черноморец, нападателят с едно докосване прехвърли Борел и откри резултата в полза на ЦСКА. В 24-ата минута Спас Делев покачи на 2:0. Попадението бе подобно на първото на “армейците”. Този път Маркиньос изведе Спас Делев зад отбраната, нисичкият голмайстор пое вдясно в наказателното поле и пусна покрай стража на “акулите” за 2:0. В 32-ата минута Маркиньос изпълни пряк свободен удар и намери Делев извън наказателното поле, но нападателят прати топката високо над вратата.

В 39-ата минута бе първият и почти единствен пропуск на Черноморец. Койта бе изведен през центъра на защитата на ЦСКА, оказа се сам срещу Иван Караджов, на няколко метра от вратата изпрати топката в аут. В последните две минути на първото полувреме Спас Делев и на два пъти Маркиньос стреляха отдалеч, но не намериха целта.

През второто полувреме гостите от София отново бяха по-добри, създадоха няколко положения и вкараха още два гола. В 57-ата минута Мишел Платини направи 3:0. Бразилецът бе точен от пряк свободен удар, след като топката срещна тялото на Тодор Паланков, който бе част от стената, излъга Борел и влетя в мрежата. В 68-ата минута ЦСКА организира поредната си добра атака, Маркиньос подаде с пета към Спас Делев, той направи двойно с Мишел Платини в наказателното поле, но защитник на Черноморец с шпагат изби топката от краката на Делев.

В 72-ата минута Емил Гъргоров направи повторен дебют за ЦСКА, след като влезе на мястото на Грегъри Нелсън. В 81-ата минута Георги Андонов изпълни добре пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри покрай десния страничен стълб. Три минути след това Бадема би отдалеч, но Борел отрази. В 88-ата минута Георги Андонов би опасно, но Иван Караджов спаси, а в последните секунди Спас Делев бе изведен от Гъргоров отдясно в полето на Черноморец, но сам в атака загуби.

Мачът по минути тук

ЧЕРНОМОРЕЦ - ЦСКА 0:4
0:1 Мишел Платини (17), 0:2 Спас Делев (24), 0:3 Мишел Платини (57), 0:4 Спас Делев (87)