ЦСКА записа четвъртата си победа в контролите от предсезонния лагер в Германия, като този път се наложи над гръцкия ПАОК с 3:1. Тимът от Солун завърши на трето място в миналия шампионат на Гърция, а след това спечели и плейофа за участие в Шампионската лига.

“Армейците” откриха резултата в 17-ата минута, когато Павел Виданов с глава засече центриране от фаул на Спас Делев. “Червените” диктуваха събитията на терена и това донякъде изнерви противника. Само за няколко минути последваха няколко много груби влизания съответно в краката на Руи Мигел и на Маркиньос.

В 43-а минута на мача след добра контра атака за ЦСКА топката бе подадена на Руи Мигел в наказателното поле, той стреля опасно, но вратарят отрази удара. В самият край на полувремето бе отсъден пряк свободен удар в полза на "червените". Те изпълниха заучено положението и след хитър пас с пета топката попадна в Маркиньос, който стреля право в ръцете на Крешич. Гръцкият тим опита няколко удара към вратата на Чавдаров, но нито един от тях не бе в нейните рамки.

През втората част и в двата отбора бяха извършени много смени, което се отрази на играта. Темпото в мача спадна, но ЦСКА продължи да играе по-добре. В 79-а минута Румен Трифонов проби по лявото крило и центрира остро в наказателното поле на гърците, а Никос Суебис с шпагат засече топката в собствената си врата. Само минута по-късно след изпълнение на ъглов удар Суебис се реабилитира и намали резултата до 2:1. В 89-а минута влезлия като резервата Николай Манчев оформи крайното 3:1. Той бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Томислав Костадинов.

Така след успехите над Арминия (Билефелд), Ферл и втория тим Хановер, ЦСКА се наложи и над ПАОК. Следващата контрола на тима на Павел Дочев е в сряда (14 юли), когато съперник на “армейците” ще бъде германският Рот-Вайс (Оберхаузен)./БЛИЦ

Най-интересното от мача по минути - ТУК

ЦСКА - ПАОК 3:1
1:0 Павел Виданов (17), 2:0 Никос Суебис  (78-автогол), 2:1 Никос Суебис (80), 3:1 Николай Манчев (89-дузпа)

cska_logo.JPGЦСКА: 1.Здравко Чавдаров, 25.Йордан Минев (71-27.Мартин Дечев), 4.Костадин Стоянов, (66-19.Апостол Попов) 2.Павел Виданов (46-6.Джузепе Акуаро), 8.Румен Трифонов (81-11.Кристиан Велинов), 28.Маркиньос (70-20.Николай Манчев), 5.Тодор Янчев (46-18.Борис Галчев), 23.Уилям Тиеро (66-21.Коста Янев), 7.Спас Делев (81-3.Томислав Костадинов), 10.Руи Мигел (61-26.Хорхе Москера), 15.Елиот Гранден (46-24.Александър Тонев)
Резерви: 13.Божидар Стойчев, 19.Апостол Попов, 6.Джузепе Акуаро, 11.Кристиан Велинов, 27.Мартин Дечев, 24.Александър Тонев, 17.Атанас Зехиров, 18.Борис Галчев, 21.Коста Янев, 20.Николай Манчев, 3.Томислав Костадинов, 14.Димитър Илиев, 26.Хорхе Москера
Треньор: Павел Дочев

paok.jpgПАОК: 91.Дино Крешич (78-30.Панайотис Гликос), 5.Пабло Габриел Гарсия (46-18.Георгиос Фотакис), 6.Витоло (47-7.Балафас), 8.Бруно Чирило (66-14.Атанасиос Папазоглу), 11.Златан Муслимович, 19.Василиос Куцианикулис (46-10.Оливие Сорлен), 20.Виериня (61-24.Кристиан Милевич), 22.Дос Сантос, 23.Филомено (66-2.Никос Суебис), 26.Мирко Савини (26-3.Вангелис Георгео), 27.Мирослав Шнаучнер
Резерви: 30.Панайотис Гликос, 3.Вангелис Георгео, 4.Лукас Петришевич, 2.Никос Суебис, 7.Балафас, 18.Георгиос Фотакис, 24.Кристиан Милевич, 14.Атанасиос Папазоглу, 10.Оливие Сорлен
Треньор: Марио Берета