ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА победи чешкия Бохемианс с 2:1 в четвъртата си и последна контрола от зимния лагер в Турция.

"Червените" приключват подготовката с две загуби и две победи. Спряганият за трансфер Дюкенс Назон бе титуляр и се разписа във втори пореден мач, докато новото попълнение Фернандо Каранга остана извън групата.

Бохемианс успя да прати топката във вратата на ЦСКА в петата минута, но попадението на №14 Кадлец бе отменено заради фаул в атака.

ЦСКА поведе в 9-ата минута, когато Дюкенс Назон се разписа за 1:0 след пас на Матиас Фаетон. По-малко от пет минути по-късно Назон излезе сам срещу вратаря на Бохемианс, но стражът успя да отнеме топката от краката му.

Емануел Шакич се контузи и напусна играта в средата на първата част, заменен от Улаус Скаршем.

Матай намери Турицов на десния фланг в 38-ата минута, последва центриране към Назон, който обаче не намери целта.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

ЦСКА поведе с 2:0 в 51-ата минута, в която Матиас Фаетон получи отляво и стреля в близкия ъгъл за 2:0.

Секунди по-късно Дюкенс Назон  можеше да вкара втория си гол в срещата, но не уцели вратата при опит да прехвърли вратаря на съперника.

ЦСКА направи още два пропуска, преди да измине час игра. Линдсет излезе сам срещу вратаря, но ударът му беше спасен, а секунди по-късно и Хайнц стреля опасно, но на милиметри от целта.

Появилият се от резервната скамейка Густаво Бусато трябваше да се намесва решително в 68-ата минута, когато отрази удар в близкия ъгъл.

Бохемианс успя да намали резултата в 82-ата минута след попадение на Матиас Козак, остабал сам в наказателното поле на ЦСКА.

В последната минута Данило Асприля бе изведен сам срещу вратаря на съперника, но нападателят поведе прекалено дълго топката и пропиля възможността да се разпише,

ЦСКА - БОХЕМИАНС (ПРАГА) 2:1
1:0 Дюкенс Назон (9'), 2:0 Матиас Фаетон (51'), 2:1 Матиас Козак (82')

ЦСКА София (Bul)ЦСКА: 25. Димитър Евтимов (65' - 1. Густаво Бусато), 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей (К), 13. Браян Кордоба, 15. Тибо Вион (58' - Енес Махмутович), 26. Марселино Кареасо (68 - Амос Юга , 14. Тобиас Хайнц, 17. Емануел Шакич (25' - 7. Улаус Скаршем), 10. Джонатан Линдсет (68' - Станислав Шопов) , 11. Матиас Фаетон, 9. Дюкенс Назон

Бохемианс (Cze)Бохемианс: 12. Райхел, 6. Беран, 7. Хубс, 10. Матушек, 14. Кадлец, 17. Хала, 19. Коварик, 22. Вондра, 28. Хулка, 33. Прекоп, 34. Крапка

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024