ЦСКА постигна първа победа в предсезонните си контроли, след като се наложи над втородивизионния немски Арминия (Билефелд) с 1:0. Двубоят се игра в Бад Липшпринге, близо до Падерборн, където "червените" са на лагер. Единственото попадение реализира Маркиньос. ЦСКА загуби първата си контрола - срещу Интер (Баку) с 0:1. Днешният успех бе първи за новия треньор на "армейците" Павел Дочев.

Треньорът заложи на Минев като десен бек, Виданов и Джузепе Акуаро играха в центъра на защитата, а отляво бе Румен Трифонов. В средата на терена бяха Тодор Янчев и Уилям Тиеро, по левия фланг Елиот Гранден, а отдясно Александър Тонев. Руи Мигел водеше атаката, а зад него действаше Маркиньос.

“Червените" започнаха с натиск и атакуваха постоянно. Елиот Гранден бе много активен по левия фланг. В 7-ата минута Румен Трифонов напредна отляво, намери Маркиньос пред наказателното поле, който стреля, но неточно. Три минути след това Александър Тонев се опита да прехвърли излезлия вратар на Арминия Фернандес, но той поправи грешката си и улови. В 29-ата минута Маркиньос получи топката между двама защитници на съперника, освободи се и стреля, прехвърляйки вратаря, но топката срещна левия страничен стълб на вратата. В 34-ата минута обаче бразилецът бе точен за 1:0 в полза на ЦСКА. Тиеро се пребори за топката в центъра на терена, намери Маркиньос, който от границата на наказателното поле с хубав и точен удар реализира. В 36-ата минута и домакините създадоха опасност, след като Гюела финтира Трифонов и центрира, но притичалият от задна позиция Хайдингер не успя да уцели вратата. Малко преди почивката "червените" удариха и втора греда, след като Гранден навърза трима играчи и пусна към Руи Мигел, който разтресе горната греда, но реферът бе вдигнал засада.

В началото на второто полувреме Павел Дочев направи четири смени. На терена се появиха Иван Караджов, Борис Галчев, Николай Манчев и Спас Делев. Именно Делев бе в основата на първото опасно положение, когато отлично изведе на десния фланг Йордан Минев, но неговото центриране не точно. В 61-ата минута Борис Галчев стреля от пряк свободен удар, но отново покрай вратата. В 65-ата минута треньорът на ЦСКА извърши принудителна смяна, като на мястото на Румен Трифонов влезе Кристиян Велинов. В игра се появиха още младият Мартин Дечев, Димитър Илиев, Дормушали Саидходжа и Атанас Зехиров. В 77-ата минута бе най-опасното положение за Арминия. След центриране Файк скочи най-високо, но би в аут. В 88-ата минута отново Файк можеше да реализира, след като стреля отблизо, но Иван Караджов спаси.

Следващата контрола на ЦСКА е на 7 юли срещу аматьорския Верл./БЛИЦ

Мачът по минути тук

ЦСКА - Арминия (Билефелд) 1:0
1:0 Маркиньос (34)

ЦСКА: 1.Здравко Чавдаров (46 - 16.Иван Караджов), 6.Джузепе Акуаро, 25.Йордан Минев (75 - 27.Мартин Дечев), 2.Павел Виданов, 8.Румен Трифонов (65 - 11.Кристиян Велинов), 5.Тодор Янчев (46 - 18.Борис Галчев), 24.Александър Тонев (46 - Спас Делев), 15.Елиот Гранден (58 - 17.Атанас Зехиров), 28.Маркиньос (58 - 14.Димитър Илиев), 23.Уелям Тиеро (46 - 20.Николай Манчев), 10.Руи Мигел (58 - 9.Дормушали Саидходжа)

Резерви: 13.Божидар Стойчев, 16.Иван Караджов, 4.Костадин Стоянов, 11.Кристиян Велинов, 27.Мартин Дечев, 17.Атанас Зехиров, 18.Борис Галчев, 21.Коста Янев, 20.Николай Манчев, 3.Томислав Костадинов, 7.Спас Делев, 14.Димитър Илиев, 9.Дормушали Саидходжа
Треньор: Павел Дочев

Арминия: 1.Фернандес, 20.Абелтски, 3.Болман, 42.Гюстер, 5.Кауф, 6.Фишер, 19.Делюра, 23.Хайдингер, 25.Ньовил, 27.Файк, 29.Гюела
Резерви: 33.Платинс, 2.Шюла, 4.Лензе, 18.Бериша, 30.Кер
Треньор: Кристиян Циге

Стадион: Бад Липшпрингер
Жълти картони: Уилям Тиеро (ЦСКА); Абелтски (Арминия)