Славия и ЦСКА завършиха наравно 1:1 в среща от 1-ия кръг на Първа лига. Преди срещата на "Васил Левски" "червените" бяха считани за абсолютни фаворити, но не съумяха да оправдаят очакванията на фенове и специалисти и спечелиха само точка срещу "белите".

През целия мач на Националния стадион тимът на Стамен Белчев имаше териториално преимущество, което обаче не успя да материализира. Играчите на Златомир Загорчич пък се защитаваха добре и не пропускаха удобна възможност да контраатакуват. В крайна сметка тактиката на домакините даде резултат и те заслужено си извоюваха точката.

Играчите на двата отбора стартираха предпазливо срещата и головите ситуации в началните минути липсваха.

Първият интересен момент дойде в 21-ата минута, когато Славия организира бърза контраатака. Ивайло Димитров напредна добре в половината на ЦСКА и пробва шут от границата на наказателното поле, който обаче не затрудни Китанов. "Червените" отговориха с диагонален удар на Меркадо, който не порази целта.

Така се стигна до 28-ата минута, когато гостите излязоха напред в резултата. Александър Георгиев проби отляво и центрира в наказателното поле на "белите". Там защитникът Стефан Велков загуби равновесие и топката попадна в Каранга, който с глава разстреля Георги Петков 0:1.

До края на полувремето и двата отбора имаха няколко добри възможности за гол. Меркадо, Кулма, Десподов и Бодуров пропуснаха за ЦСКА, докато Ивайло Димитров и Стефан Велев сториха същото за Славия.

Втората част започна лошо за ЦСКА. Още в 54-ата минута голмайсторът Каранга получи травма и трябваше да напусне терена. Само 4 минути по-късно късметът покри Славия. При центриране отдясно Петков опита да играе на сигурно и да извади в корнер, но прати топката в напречната греда.

Последваха пропуски на Десподов, който не съумя да се разпише от изгодни позиции. Така се стигна до 62-ата минута, когато домакините стигнаха до изравнителен гол. Узунов изведе Ивайло Димитров зад отбраната на ЦСКА и последният пусна топката покрай Георги Китанов - 1:1.

До края "червените" опитаха да натиснат съперника, но така и не съумяха да реализират създадените голови положения. С пропуски се отличиха Кирил Десподов и Кристиян Малунов. Славия също пробва на няколко пъти да затрудни бранителите на ЦСКА чрез контраатакува, но удари на Делев и Димитров не намериха целта. В крайна сметка попадения не паднаха и двата тима си поделиха по точка.

СЛАВИЯ - ЦСКА 1:1
0:1 Каранга (28), 1:1 Ив. Димитров (62)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
8 - Давид Симао пробва труден удар от въздуха с гръб към вратата, но топката излиза в аут.
20 -  Добра възможност за Славия. Ивайло Димитров напредна добре в половината на ЦСКА и отправи шут с левия крак то границата на наказателното поле, който обаче не затрудни Китанов.
21 -  Шанс за ЦСКА! Меркадо получи добра топка отляво в наказателното поле на Славия и шутира без забавяне. Коженото кълбо обаче срещна външната страна на мрежата.
24 - Центриране на Шимао от фаул, Кулма остава под топката.
28 -  ГОООЛ ЗА ЦСКА! Александър Георгиев центрира отляво в наказателното поле на Славия. Там Фернандо Каранга зае добра позиция и с глава не остави шанс на Георги Петков.
33 -  Меркадо нахлу в наказателното поле на Славия и стреля, но Петков с един крак избива в корнер.
35 -  Ивайло Димитров беше изведен на добра позиция, но ударът му беше париран от Китанов.
37 -  Стефан Велев стреля силно по земя, но топката излиза в аут.
45+1 -  Десподов пробва шут от въздуха от изгодна позиция, но Мартинов изби в корнер.
45+1 -  След изпълнението на корнера Бодуров игра с глава, но Петков парира.
45+2 - Край на първата част!
---------------------------------
46 - Начало на второто полувреме!
58 -    Късметът покри Славия! При центриране отдясно Петков опита да играе на сигурно и да извади в корнер, но прати топката в напречната греда.
59 -   Десподов засече центриране по земя, но топката минава над вратата на Петков.
62 -  ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ! Ивайло Димитров беше изведен зад отбраната на ЦСКА и с премерн удар праща топката зад Китанов!
72Прострелно подаване на Минчев, но всички футболисти се разминаха с топката.
77 - Удар на Кулма в близкия ъгъл на Петков, вратарят успя да избие.
82 - Малинов също пропуска да се разпише след центриране на Манолев.
90+4 - Край на мача!

Състави:

Резултат с изображениеСлавия: 1. Георги Петков (к) , 5. Теодорис Папустоянопулос , 4. Михаил Венков, 13. Стефан Велков, 15. Петко Христов, 77. Стефан Велев , 35. Георги Йомов , 27. Емил Мартинов, 14. Ивайло Димитров  (90+1Кръстев), 73. Иван Минчев (89Шоколаров), 23. Владислав Узунов  (83Карабельов)
Резерви: 12. Марио Кирев, 2. Димитър Буров, 8. Славчо Шоколаров, 10. Янис Карабельов, 33. Китан Василев, 55. Андреа Христов, 19. Калоян Кръстев
Tреньор: Златомир Загорчич

Резултат с изображениеЦСКА: 12. Георги Китанов, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 5. Николай Бодуров, 6. Рубен Пинто, 7. Кевин Меркадо (74Родригес ), 9. Фернандо Каранга  (56Кубемба), 10. Давид Шимао (65Малинов ), 11. Станислав Манолев , 18. Александър Георгиев, 19. Кирил Десподов , 26. Густаво Кулма
Резерви: 30. Витаутас Черниаускас, 21. Kевин Кубемба, 15. Кристиян Малинов, 20. Тиаго Родригес, 23. Александър Дюлгеров, 29. Милчо Ангелов, 22. Никола Колев
Tреньор: Стамен Белчев

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка