ЦСКА се отърси от загубата във Вечното дерби срещу Левски (0:1), печелейки гостуването си на Септември (София). "Червените" триумфираха в мача от 11-ия кръг на Първа лига, който се игра на "Васил Левски", с 3:0 и временно излязоха на първото място.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Срещата започна много равностойно, като чисти положения почти липсваха.

В 10-ата минута обаче Едвин Джеси стреля много опасно, но изстрелът му бе избит от Янко Георгиев.

Септември отвърна на ЦСКА, като в 28-ата минута Мирослав Будинов пусна прострелен пас за Ишмаел Байду в пеналта, но крилото не успя да засече топката.

Само 5 минути по-късно "червените" получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Мауридес от Иван Стоянов, като бразилският таран сам застана зад топката и отбеляза първия си гол от повече от месец насам - 0:1.

Отговорът на "виненочервените" не закъсня и в 40-ата минута Крис Гади отправи много опасен изстрел, който бе избит от Черниаускас в корнер.

Това бе и последното положение за първата част.

Второто полувреме започна по-добре за "червените", които контролираха събитията на терена.

Около 20 минути след началото му ЦСКА взе преднина от два гола. Голмайстор бе Тиаго, който получи пас в наказателното поле от Али Соу, отбелязвайки в десния ъгъл на Янко Георгиев - 0:2.

"Армейците" продължиха да доминират, а на голова позиция се оказа Али Соу в 70-ата минута, който обаче стреля встрани от вратата на септемврийци.

В добавеното време на мача Станислав Манолев вкара много красив гол от пряк свободен удар, оформяйки крайното 3:0.

След този успех ЦСКА излиза на първо място в Първа лига с 25 точки, като единствено е с по-добра голова разлика от втория Левски, но и с мач повече от "сините". Септември пък остава предпоследен с едва 4 пункта след 11 кръга.

ПЪРВА ЛИГА - СЕЗОН 2018/2019

Септември - ЦСКА 0:3
0:1 Мауридес (37), 0:2 Тиаго (64), 0:3 Станислав Манолев (90+2)

Най-интересното от мача:
1 - Начало на срещата.
6 - Мауридес отправи удар с глава, но топката премина покрай вратата на Септември.
10 - Опасен изстрел от Едвин Джеси е избит от Янко Георгиев.
19 - Николай Бодуров отправи силен удар с глава, но топката излезе в аут.
28 - Опасна ситуация пред вратата на ЦСКА. Мирослав Будинов пусна прострелен пас за Ишмаел Байду в пеналта, но той не успя да засече топката.
35 - Дузпа за ЦСКА! Бе извършено нарушение срещу Мауридес от Иван Стоянов.
37 -  ГОООЛ! ЦСКА открива резултата. Мауридес е точен от бялата точка.
40 - Опасен изстрел от Крис Гади с глава е избит от Черниаускас в корнер.
42 - Напрежение на терена. Футболистите на Септември имаха претенции към главния съдия за отсъдено нарушение. Меледже и Александру Бенга получиха жълти картони.
45 - Край на първата част.
––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
50 Тиаго отправи опасен изстрел, но стражът на Септември улови.
62 - Едвин Джеси направи страхотен пробив, който завърши с изстрел, но в аут.
64 -  ГОООЛ! ЦСКА прави резултата 2:0. Голмайстор е Тиаго, който получи пас в наказателното поле от Али Соу, отбелязвайки в десния ъгъл на Янко Георгиев.
70 -  Сериозен пропуск за ЦСКА. Али Соу получи страхотен пас от Жоржиньо в наказателното поле, а изстрелът му мина встрани от вратата.
88 - Будинов отправи удар с глава, но топката премина встрани от вратата на ЦСКА.
90+2 -  ГОООЛ! ЦСКА прави резултата класически. Голмайстор е Станислав Манолев, който отбеляза красив гол от пряк свободен удар.
90+3 - Край на мача. ЦСКА печели с 3:0.

Септември: 21.Янко Георгиев (в) (741.Валентин Галев (в)), 8.Борис Галчев (к), 6.Александру Бенга, 10.Асен Чандъров, 15.Васил Добрев, 22.Георги Стоичков, 25.Иван Стоянов, 20.Ишмаел Байду, 19.Крис Гади (8413.Здравко Димитров), 14.Яя Меледже (6617.Димитър Костадинов), 9.Мирослав Будинов
Резерви: 1.Валентин Галев (в), 24.Александър Георгиев, 7.Георги Русев, 17.Димитър Костадинов, 13.Здравко Димитров, 11.Иван Тилев, 3.Иван Арсов

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (в), 14.Ангел Лясков, 5.Николай Бодуров (к), 4.Божидар Чорбаджийски, 25.Стивън Перейра, 6.Рубен Пинто, 16.Жанио Бикел, 8.Едвин Джеси, 20.Тиаго Родригес  (7210.Евандро), 7.Жоржиньо (7811.Станислав Манолев), 9.Мауридес (6122.Али Соу)
Резерви: 1.Данте Стипица (в), 27.Борис Секулич, 15.Кристиян Малинов, 11.Станислав Манолев, 19.Кирил Десподов, 10.Евандро, 22.Али Соу

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Георги Давидов