ЦСКА записа пета победа от пет мача в Югозападната „В” група. На своя стадион „червените” се разправиха с Велбъжд (Кюстендил) и надделяха с категоричното 6:0. Преслав Йорданов се отчете с хеттрик и две асистенции за успеха, а по един гол реализираха Павел Головодов, Борис Галчев и Владислав Узунов. ЦСКА изравни свой рекорд стигайки до шести пореден успех с поне 3 отбелязани гола. Досега на пъти в своята история "армейците" са записвали поредица от шест срещи с 3 или повече отбелязани попадения. Първата такава бе през сезон 2004/05, а втората шампионат по-късно.

Играчите на Христо Янев бяха пълен господар на терена и само късметът спази гостите от Кюстендил от много по-тежка загуба.

Головата фиеста започна в 7-ата минута. Тогава Преслав Йорданов свали топката в наказателното поле за Павел Голововод, а младият нападател с техничен удар откри резултата. Само 10 минути по-късно Йорданов също записа името си сред голмайсторите. Той се възползва от чудесно центриране на Галчев и с глава не остави шансове на вратаря Кирилов.

До почивката „червените” вече имаха класическа преднина. В 37-ата минута отново Преслав Йорданов попадна в прегръдките на своите съотборници. Нападателят отново се разписа с глава, като отново асистент бе Борис Галчев.

В началните 15 минути на второто полувреме ЦСКА заби още две попадения. Първо Николай Цветков сложи топката на главата на Йорданов, който лесно оформи своя хеттрик. Пет минути по-късно Борис Галчев заби гол красавец в мрежата на Велбъжд. Той получи пас от Йорданов и с техничен копващ удар направи 5:0.

До края на мача играчите на ЦСКА можеха да вкарат поне още пет попадения, но реализираха само един. Той бе дело на Владислав Узунов и бе най-красивото попадение в срещата. Футболистът на „червените” простреля стража на гостите с много силен и техничен удар от далечна дистанция.

Близо 4000 зрители изгледаха двубоя на „Българска армия”. Феновете подкрепяха неуморно своите любимци, а също така отбелязаха подобаващо и днешния празник – 130 години от Съединението на България. Привържениците не останаха длъжни и на президента на БФС Боби Михайлов и поискаха оставката му със скандирания.

ЦСКА е лидер в Югозападната „В” група с пълен актив от 15 точки и голова разлика 22:0.Велбъжд е в средата на таблицата с 6 точки.

ЦСКА – Велбъжд 6:0
1:0 Павел Головодов (7), 2:0 Преслав Йорданов (17), 3:0 Преслав Йорданов (37), 4:0 Преслав Йорданов (52), 5:0 Борис Галчев (59), 6:0 Владислав Узунов (87)

Срещата по минути:
7-topka.jpg ГОЛ ЗА ЦСКА! Преслав Йорданов свали добре топката към Головодов, който от точката на дузпата с техничен удар по земята открива резултата!
11- Галчев пробва да изведе Головодов в наказателното поле, но нападателят на "червените" бе изпреварен от вратаря на Велбъжд
17-topka.jpg ГОЛ ЗА ЦСКА! Борис Галчев центрира много добре в наказателното поле на Велбъжд, където Преслав Йорданов с глава на остави шансове на Кирилов - 2:0!
28 - Удар на Чорбаджийски минава над вратата на гостите
37 - topka.jpg ГОЛ ЗА ЦСКА! Преслав Йорданов се разписва с глава след центриране отдясно на Борис Галчев
41- Шаранков стреля от пряк свободен удар, но ударът му минава покрай вратата на Стоян Колев
___________________________________
52-topka.jpg ГОЛ ЗА ЦСКА! Николай Цветков центрира към наказателното поле на Велбъжд, където Преслав Йорданов бе оставен непокрит и с глава направи 4:0!
58- Греда! Защитата на ЦСКА направи груба грешка, но ударът на Денис Шаранков срещна гредата!
59-topka.jpg ГОЛ ЗА ЦСКА! Преслав Йорданов изведе Галчев сам срещу вратаря на гостите, а халфът с технично копване го прехвърли и отбеляза петото попадение!
63-Последователни пропуски на Йорданов и Узунов пред вратата на Велбъжд
77- Преслав Йорданов бе много близо до ново попадение, а преди това играчите на Велбъжд щяха да си отбележат автогол. Все пак с  мъка те успяха да спасят вратата си от ново навестяване на топката
78- Борис Галчев опита да повтори гола си. Този път обаче прехвърлящия му удар се спря във външната страна на мрежата
87-topka.jpg ГОЛ ЗА ЦСКА! Владислав Узувно простреля със страхотен далечен удар с левия крак вратаря на Велбъжд и заби шестия гол за "червените"

ЦСКА: 12. Стоян Колев, 17. Милен Кикарин, 4. Божидар Чорбаджийски (smqna.jpg46-19.Валентин Антов), 25. Ангел Грънчов (smqna.jpg62- 2. Васил Попов), 21. Виктор Райчев, 8. Борис Галчевtopka.jpg, 13. Йордан Йорданов jalt.jpg, 11. Павел Головодовtopka.jpg, 14. Самир Аясс (smqna.jpg55-23. Владислав Узуновtopka.jpg), 22. Николай Цветков, 9. Преслав Йордановtopka.jpgtopka.jpgtopka.jpg
Резерви: 1. Анатоли Господинов, 2. Васил Попов, 3. Кирил Динчев, 18. Радой Божилов, 19.Валентин Антов, 23. Владислав Узуновtopka.jpg, 24. Костадин Хазуров
Треньор: Христов Янев

Велбъжд: 1. Кирил Кирилов, 6. Боян Стойнев, 3. Иво Велинов, 16. Емил Стоянов, 4. Антонио Стилянов, 14. Александър Хаджийскиjalt.jpg, 9. Александър Димитров, 10. Атанас Пенков (smqna.jpg66-11. Йордан Йовчев), 8. Денис Шаранков, 7. Кирил Вълов (smqna.jpg88-21. Любослав Александров), 17. Мартин Калеов (smqna.jpg81-22. Костадин Куков)
Резерви: 46. Радослав Димитров, 11. Йордан Йовчев, 13. Димитър Барбулов, 22. Костадин Куков, 15. Николай Наков, 24. Денис Нечемски, 21. Любослав Александров
Треньор: Юлиян Кръстев