ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА ще защитава 48-годишна победна серия в утрешното си домакинство срещу Ботев (Враца) от 21 кръг на efbet Лигата. Двубоят е от 17:45 часа на Националния стадион „Васил Левски“, а „армейците“ са с 21 поредни успехи срещу врачани в София.

Последната загуба на „червените“ от Ботев (Враца) в столицата е регистрирана в първия кръг на сезон 1975/76, когато на „Армията“ гостите печелят с 3:2. Врачани повеждат с 3:0 до 65-ата минута, след като Иван Божилов се разписва два пъти, а веднъж е точен Сашо Ангелов. До края на мача Божил Колев връща два гола за ЦСКА.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

В самия край на есенния полусезон през 1976 г. „армейците“ побеждават Ботев (Враца) с 2:0 с две попадения на Светлин Мирчев. Това поставя началото на серията от 21 поредни домакински успехи на ЦСКА над гостите от Враца.

Последният път, когато „червените“ не успяват да поразят вратата ботевци в София е на 9 юли 1965 г. Тогава гостите печелят с 1:0 след гол на Н. Бакърджиев минута преди края. Оттогава, вече 59 години, няма домакински мач на ЦСКА срещу Ботев (Враца), в който гостите да не са получавали гол. Интересното е, че в историята на своето съперничество, двата тима нямат нулево равенство в столицата.