ЦСКА и Пирин направиха 2:2 в мач от 28-ия кръг на “А” група. Двубоят се игра на стадион “Българска армия” пред около 1500 зрители. Гостите от Благоевград поведоха чрез Димитър Илиев, “червените” обърнаха до 2:1 след попадения на Румен Трифонов и Апостол Попов. “Орлетата” обаче стигнаха до едната точка след изравнителен гол на Иван Цветков.

Домакините не се напрягаха и изиграха двубоя почти на ходом. Феновете на “Армията” веднага започнаха да коментират, че момчетата на Милен Радуканов са подарили едната точка на Пирин, с която отборът от Благоевград почти на 100 процента си осигури оставането в “А” група и през следващия сезон. Привържениците намериха и тънка връзка за равенството между ЦСКА и Пирин. Както е известно, “червените” взеха Благой Макенджиев и Станислав Костов от благоевградчани, а финансовите отношения между двата клуба все още не са уточнени.

Милен Радуканов направи няколко промени в стартовия състав. Титуляр на вратата започна Благой Макенджиев, Караджов получи почивка. На мястото на наказания Костадин Стоянов в центъра на отбраната започна Джузепе Акуаро. В халфовата линия до Тодор Янчев игра Маркиньос, който смени наказания Борис Галчев. Отдясно титуляр излезе Четин Садула, отляво Грегъри Нелсън. В атака излязоха Платини и Спас Делев.

През първото полувреме “червените” имаха тотален превес, но не стигнаха до положение. Най-деен беше Маркиньос и Платини, които обаче не намериха очертанията на вратата на Пирин. В 10-ата минута Акуаро стреля с глава, но Попев изчисти от голлинията. Последва владение на топката за “армейците”, което не доведе до попадение. В 30-ата минута след центриране в наказателното поле на “орлетата” няколко играчи на ЦСКА се разминаха и не успяха да засекат. В първия половин час гостите от Благоевград не поглеждаха към вратата на Макенджиев. В 35-ата минута Платини би, но след рикошет топката излезе в корнер. След изпълнението отново бразилецът засече с глава, но в аут. Едва в 44-ата минута Воденичаров се престраши да атакува, но би слабо в ръцете на Макенджиев.

Второто полувреме отново започна с натиск на ЦСКА, но домакините не стигнаха до попадение. Противно на всякаква логика гостите откриха резултата в 51-ата минута. “Орлетата” организираха прекрасна контраатака, Димитър Воденичаров намери Димитър Илиев и бившият “армеец” реализира за 1:0.

След попадението “червените” започнаха да редят пропуск след пропуск пред вратата на гостите. Първи бе Маркиньос, който стреля в аут в 59-ата минута. В следващата минута Гъргоров не успя да вкара от 2-3 метра пред вратата. Две минути след това отново Маркиньос пропусна. В 65-ата минута Румен Трифонов изравни за 1:1 след далечен удар извън наказателното поле. Домакините продължиха да натискат, Тонев влезе на мястото на Маркиньос. В 82-ата минута ЦСКА поведе с 2:1 след гол на Апостол Попов, който засече с глава. Минута след това обаче отбраната на домакините сгреши и изпусна Иван Цветков, който без проблеми оформи крайното 2:2. След гола Гъргоров пропусна още веднъж и двата тима се поделиха по една точка./БЛИЦ

Двубоят по минути тук

ЦСКА - ПИРИН 2:2
0:1 Димитър Илиев (51), 1:1 Румен Трифонов (65), 2:1 Апостол Попов (82), 2:2 Иван Цветков (83)