ЦСКА ще се изправи срещу Дери Сити в третия кръг на новосформирания турнир Лига Европа. На реванша на стадион “Брендиуел” в покрайнините на Северна Ирландия Дери Сити победи латвийския Сконто с минималното 1:0 и с общ резултат 2:1 премина в 3-ия квалификационен кръг. Единствения гол отбеляза Дери в 57-ата минута.

ЦСКА посреща Дери Сити на 30 юли (четвъртък) на Националния стадион „Васил Левски”. Реваншът е на 6 август./БЛИЦ

Дери Сити – Сконто Рига 1:0
1:0 Дери (57)

Дери Сити: 1.Джерард Дохърти, 2.Едуард МакКалион, 3.Клайв Дилейни, 4.Питър Хътън, 9.Самуел Мороу (50 – 7.Раудри Хигинс), 10.Томас Стюърт (75 – 18.Марк Фарън), 12.Джерард О`Брайън, 14.Гарет МакГлин (89 – 20.Дейвид Скулион), 15.Кевин Деери, 17.Бари Молоу, 23.Томас МакМанъс
Треньор: Стивън Кени

Сконто: Малинс, Голубевс, Хшчановиш, Гамезарадашвили, Козловс, Фертовс, Бланкс, Жуниор, Смирновс, Тарасовс, Кауна

Стадион: Брандиуел”