Черноморец победи ЦСКА с 2:0 в първия мач за двата отбора през пролетния дял на сезона. Двубоят се игра на стадион “Лазур” в Бургас пред около 7000 зрители. След успеха “акулите” излязоха на второ място в класирането с 36 точки, на три зад лидера Лудогорец, който е с 39. ЦСКА остава на трета позиция с 36 точки, колкото има и четвъртият “Левски”. Автогол днес в Бургас си отбеляза защитникът на “червените” Пламен Крачунов в 62-ата минута, а най-добрият в мача Лоривал Асис оформи крайното 2:0 в 74-ата. ЦСКА изигра много слаб мач, създаде само едно чисто голово положение и логично и заслужено загуби.

Треньорът на домакините Димитър Димитров – Херо заложи на традиционната си схема. В защита пусна Траян Дянков, Николай Николов с младежкия национал Георги Терзиев в средата и отляво Жереми Фо-Поре. В центъра на терена действаха Радостин Кишишев, Цветомир Цонков, Димитър Телкийски и Ловирал Асис. На върха на атаката действаше новото попълнение Преслав Йорданов, а зад него друг нов играч - Аатиф Шаешу.

Треньорският тандем на ЦСКА Димитър Пенев – Драголюб Симонович заложи на Райс Мболи на вратата. В защита отдясно започна Иван Бандаловски, който излезе с капитанската лента, в центъра младият Ангел Грънчов и Пламен Крачунов, а отляво – Адемар. Извън групата остана привлеченият през зимата Илиас Хадад. В полузащитата като опорен халф стартира Петър Стоянов, а пред него действаха Борис Галчев, Антонио Томас и Нджонго Присо по двете крила. В атака си партнираха последното ново попълнение Иван Боладо и Жуниор Мораес.

В първите десетина минути домакините от Черноморец имаха лек превес и създадоха интересни атаки. Най-добре за “акулите” игра левият полузащитник Лоривал Асис, който създаде доста главоболия на Иван Бандаловски. Асис беше подкрепян често от защитника зад себе си Жереми Фо-Поре. В 9-ата минута домакините искаха дузпа за падане на новото попълнение Аатиф Шаешу, но съдията Ивайло Стоянов не посочи бялата точка. В средата на полувремето гостите от София изравниха играта, но не стигнаха до чисто голово положение. Активно за “червените” игра Присо по десния фланг, но в действията му имаше и много брак, грешеше в подаванията и не успяваше да използва бързината си. Жуниор Мораес и Иван Боладо останаха изолирани в предни позиции и не се отличиха с нищо. В 30-ата минута новият нападател на ЦСКА Иван Боладо беше сменен принудително, след като пресрещна коляното си с крак на съперник. На негово място се появи младият Антон Карачанаков, който заигра по левия фланг на атаката, а Мораес остана забит на върха на “червеното” нападение. Зад него заигра Борис Галчев, а вътрешни халфове останаха Антонио Томас и Петър Стоянов. Двамата също бяха длъжници на “армейците”, играеха малко с топката и не помагаха в атака. През първата част централната двойка защитници на ЦСКА Пламен Крачунов и Грънчов често бъркаха, но все пак успяваха да поправят грешките си. В последните секунди на полувремето страничният съдия сгреши и вдигна несъществуваща засада на Присо отдясно.

В началото на второто полувреме ЦСКА пропусна най-чистото си положение. Нджонго Присо стреля силно отдясно в наказателното поле, но опитният вратар на Черноморец Стоян Колев изби с крак. В 62-ата минута домакините поведоха с 1:0 след автогол на Пламен Крачунов. Лоривал Асис центрира от фланга, Райс Мболи не се намеси добре и топката полетя към голлинията. Защитникът на ЦСКА я спря, но след това падна и позволи на кълбото да премине голлинията. И през втората част “червените” играха неорганизирано, губеха топката в средата на терена и не успяваха да организират атаки. Триото халфове Галчев, Томас и Петър Стоянов тотално се загубиха. Присо разчиташе на самостоятелни пробиви по крилото, но без никакъв успех. Самотникът в атака Жуниор Мораес получаваше малко топки и не беше опасност за защитата на бургазлии. В последните двайсетина минути Димитър Пенев пусна Станислав Костов на мястото на разочаровалия халф Антонио Томас. Така ЦСКА заигра отново с двама нападатели в лицето на младия Костов и Мораес.

В 74-ата минута Черноморец довърши ЦСКА с втори гол. Домакините организираха прекрасна контраатака. Самвел Мелконян напредна отдясно, центрира в наказателното поле и съвсем непокритият Ловирал Асис направи 2:0. Централните защитници на “армейците” Крачунов и Грънчов не покриха Асис, а пресрещаха Мелконян и оголиха зоната си. В оставащите двайсетина минути гостите опитаха някакви по-опасни атаки, но никой в червено не застраши вратата на Черноморец.

Двубоят по минути тук

ЧЕРНОМОРЕЦ - ЦСКА 2:0
1:0 Пламен Крачунов (62-автогол), 2:0 Лоривал Асис (74)

4ernomorec.JPGЧерноморец: 12.Стоян Колев, 2.Траян Дянков, 3.Николай Николов, 53.Георги Терзиев, 37.Жереми Фо-Поре, 8.Лоривал Асис (90 - Венцислав Христов), 25.Радостин Кишишев, 31.Димитър Телкийски (59 - Самвел Мелконян), 22.Цветомир Цонков, 9.Преслав Йорданов, 92.Аатиф Шаешуе (90 - Тодор Паланков)
Резерви: 23.Янко Георгиев, 6.Тодор Паланков, 7.Самвел Мелконян, 11.Венцислав Христов, 14.Пламен Димов, 15.Венелин Филипов, 21.Борислав Балджийски

cska_logo.JPG
ЦСКА:
92.Райс Мболи, 11.Иван Бандаловски, 25.Ангел Грънчов, 66.Пламен Крачунов, 3.Адемар, 7.Антонио Томас (72 - 14.Станислав Костов), 22.Петър Стоянов, 18.Борис Галчев, 99.Нджонго Присо, 9.Иван Боладо (32 - 71.Антон Карачанаков), 10.Жуниор Мораес
Резерви: 88.Благой Макенджиев, 14.Станислав Костов, 15.Станко Йовчев, 23.Мартин Дечев, 26.Николай Дюлгеров, 32.Георгиан Паун, 71.Антон Карачанаков