ЦСКА и “Левски” излизат в петък от 17:45 часа в дербито на 11-ия кръг на “А” група. Двубоят е на Националния стадион “Васил Левски”. И двата тима направиха сериозна селекция през лятото, което даде повод на БЛИЦ да направи сравнение между новите звезди при “червени” и “сини”. Като такива бяха определени пристигналите на “Армията” Янис Зику и Жуниор Мораес и новите на “Герена” Тони Калво и Сьорд Арс.

В Борисовата градина могат да са далеч по-спокойни, ако очакват оценка за свършената селекционна работа. Зику и Мораес се оказаха наистина точни попълнения. До момента двамата са вкарали 11 гола, половината от всички в актива на ЦСКА. Зику е лидер в голмайсторската листа на “А” група с 8 попадения от 10 мача, вкарва средно на 84 минути. Румънецът донесе важни победи на “армейците” над Локо (София), Черноморец, Берое, а на Монтана и Видима вкара по два пъти. Жуниор Мораес не игра в първите четири кръга заради спрени състезателни права. Бразилецът направи дебют в 5-ия кръг и за 6 мача се разписа три пъти. Мораес се превърна в основен титуляр и се наложи Мишел Платини все по-често да бъде местен по дясното крило.

В “Левски” се провалиха тотално при привличането на две от летните си попълнения. Юношата на Барселона Тони Калво разочарова още с дебюта си срещу Славия, в който получи червен картон. За 8 мача (7 от тях като титуляр) испанецът вкара само 1 гол. Липсата на кой знае какви варианти по фланговете задържа Калво в стартовия състав, но със сигурност Гонзо няма как да бъде доволен от представянето му.

“Такъв нападател не е идвал до момента”. Думи казани за новото попълнение на “Герена” Сьорд Арс. Холандецът пристигна със сериозна визитка от родината си, където за последните 3 сезона имаше по над 20 гола на сметката си. В “Левски” обаче русокосият исполин е пълно разочарование. Игра и в 10-те мача до момента в “А” група от началото на сезона (7 пъти титуляр) и вкара само 3 гола. Арс така и не донесе важен успех на “сините”, разписа се срещу Монтана от дузпа, “Ботев” (Враца) и Локо (София). Също като Тони Калво централният нападател е твърд титуляр, тъй като в “Левски” няма негов заместник. Иван Цветков беше привлечен, но не за типичен таран, а за играч, който да бъде конкуренция на Тасевски на позицията зад нападателя.

Титуляр, 72 минути
Общо: 10 мача, 8 като титуляр, 2 като резерва, 8 гола (1 от дузпа), 673 минути, 2 жълти картона