Три победи от 3 мача и убедително първо място е равносметката на ЦСКА в група 27 на турнира "Купа Готия" в Гьотеборг. Формацията на "армейците" (набор`98) разби с 6:0 Александрия спорт клуб от Египет. В първия плейофен мач по-късно днес момчетата на Галин Иванов играят срещу шведи.

В предварителното каре досега "червените" сразиха два местни тима - БК Спорт и Азалеа БК съответно с 5:0 и 4:1, пише Viasport.bg.

Днес се отпуши един от обичайните голмайстори на тима и проектонационал на тази възраст Павел Головодов, който записа хеттрик, а вчера тресна две греди. По един гол добавиха Йоан Маринов, Марио Йорданов и Драгомир Тошев (вляво). Всичките попадения паднаха през вторите 20 минути (в групите се играе 2 по 20). Триумфът е отличен подарък за вратаря Слави Петров, който празнува рожден ден днес. Вчера пък 14 години навърши един от днешните реализатори - Йоан Маринов, също проектонационал, подобно на стража Петров.

ЦСКА нямаше късмет през първото полувреме, след като притисна противника още от началото. Александрия почти не минаваше центъра. Превъзходството и отличната игра бяха увенчани във втората част.

Другият двубой от групата между шведските отбори завърши 2:1 за Азалеа БК срещу БК Спорт.

Тази вечер от 19:10 часа наше време ЦСКА ще играе на 1/64-финал срещу шведския Лерумс ИС, подгласник в група 28.