Лудогорец разби с категоричното 6:0 ЦСКА в мач от поредния кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Талантите от академията "Гнездо на орли" не оставиха никакъв шанс на "червените" и си върнаха тъпкано за загуба през есента с 1:2 в София.

Първото полувреме домакините отбелязаха три гола чрез Кристян Михайлов, Марио Илиев и Веселин Любомиров. След почивката Лудогорец стигна до нови три попадения. Преслав Антонов на два пъти и Красимир Здравков забиха, с което заслужиха аплодисментите на 150 зрители, дошли да наблюдават двубоя на един от терените на базата Спортен център Лудогорец.

"Играхме отлично. Бяхме пет класи над другия отбор. Показахме комбинативна игра. Справихме се страхотно и във фаза защита, и във фаза атака. Съперникът нямаше положение", коментира треньорът на Лудогорец Милан Чирич, който преди да се озове в Разград работи в школата на ЦСКА.

След изразителния успех формацията на сръбския специалист заема 3-ото място в класирането с 46 точки. Славия е лидер с 53, а "Левски" има 52. "Белите" и "сините" обаче имат мач по-малко от Лудогорец.

Съставът на Лудогорец от победата над ЦСКА: Шоколарев, Икономов, Илиев, Михайлов, Иванов, Китов, Любомиров, Димитров, Марков, Здравков, Кънчев (Александров, Гюрсез, Антонов, Кула)