Играй БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

ЦСКА загря за реванша срещу ФК Копенхаген от III кръг на Лига Европа с победа 2:1 над Славия на "Българска армия". И двете попадения бяха дело на Мауридес, който вкара след асистенции на Кирил Десподов. "Белите" пък вкараха първо попадение за сезона във вратата на "червените".

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Срещата започна с прекрасно положение за Славия още във 2-ата минута, когато Милчо Ангелов се озова сам срещу Черниаускас, но стреля слабо и стражът улови.

В 5-ата минута дойде и отговорът на ЦСКА. Десподов намери Николай Бодуров с центриране от свободен удар, но защитникът не успя да стреля добре.

Георги Йомов напусна терена с контузия в 21-ата минута, а на негово място се появи Славчо Шоколаров.

ЦСКА нацели греда в 37-ата минута след силен шут на Кирил Десподов от пряк свободен удар.

В 40-ата минута Гамаков стреля с глава, но ударът му бе неточен.

Така се стигна до последната минута от добавеното време на първата част, когато ЦСКА взе преднина в срещата. Кирил
Десподов центрира прекрасно, намирайки Мауридес, който бе безпощаден с глава и отбеляза - 1:0.

Второто полувреме започна с контузия на Жоржиньо, който бе настъпен неприятно от Славчо Шоколаров в 51-ата минута. Португалецът бе заменен от Жанио Бикел.

Славия стигна до изравняване в 67-ата минута, когато се разписа Янис Карабельов. Той бе намерен след страхотно центриране на Велковски и не сгреши с глава, вкарвайки първи гол във вратата на ЦСКА за този сезон - 1:1.

В 75-ата минута Десподов направи страхотен рейд и навлезе в наказателното поле, но шутът му бе в обсега на Стериакис и бе париран.

Евандро бе изведен в 79-ата минута на стрелкова позиция в наказателното поле от Десподов и шутира от въздуха, но над вратата.

До края ЦСКА опита да вземе трите точки и го направи. В 90-ата минута Кирил Десподов центрира и намери отново Мауридес, който отбеляза с глава осмото си попадение с екипа на "червените", носейки им четвърти пореден успех в Първа лига.

Така "армейците" си връщат лидерската позиция във временното класиране с 12 точки, като са с 2 точки пред Левски. Славия пък е десети с 4 точки в актива си.

Следващата среща за ЦСКА е реваншът от Лига Европа срещу ФК Копенхаген, който е идният четвъртък от 19:30 часа. Славия пък приема Дунав (Русе) в мач от Първа лига ден по-късно от 18:30 часа.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

Следете с БЛИЦ: Първа лига - трансфери и подготовка, лято 2018

Първа лига - сезон 2018/2019

ЦСКА - Славия 2:1
1:0 Мауридес (45+3), 1:1 Янис Карабельов (67), 2:1 Мауридес (90)

Най-интересното от срещата:
1 - Начало на мача.
2 - Страхотен шанс за Славия! Милчо Ангелов се измъкна от защитата на ЦСКА, но не успя да отправи добър удар и Черниаускас спаси.
5 - Десподов намери Бодуров след хубаво изпълнен свободен удар, но защитникът не успя да стреля добре.
7 - Кирил Десподов излезе на чудесна позиция и опита да прехвърли Стериакис, но ударът му бе неточен.
9 - Кристиян Малинов намери в наказателното поле Чорбаджийски със страхотно центриране, но бранителят стреля право в Стериакис.
21 - Принудителна смяна в срещата Георги Йомов няма да може да доиграе мача. Славчо Шоколаров влиза на негово място.
37 - Греда! Кирил Десподов изпълни прекрасно свободен удар, който обаче се спря в страничната греда на Стериакис.
40 - Удар на Гамаков с глава след изпълнение на корнер минава встрани от вратата на ЦСКА.
45+3 - ГОООЛ! ЦСКА открива резултата! Голмайстор е Мауридес, който вкара с глава след страхотно центриране на Кирил Десподов.
45+4 - Край на първата част.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
51 - Жоржиньо бе настъпен от Шоколаров и няма да продължи срещата. Бикел влиза на негово място.
64 - Тиаго стреля след изпълнение на корнер, но ударът му бе далеч от целта.
67 - ГОООЛ! Славия изравни резултата! Голмайстор е Янис Карабельов, който отбеляза с глава след центриране от свободен удар на Димитър Велковски.
73 - Изстрел на Бодуров минава покрай вратата на Стериакис.
75 - Десподов направи страхотен рейд и навлезе в наказателното поле, но шутът му бе право в Стериакис.
79 -Евандро бе изведен на стрелкова позиция в наказателното поле от Десподов и шутира от въздуха, но над вратата.
90 - ГОООЛ! ЦСКА отново повежда в резултата. Голмайстор е Мауридес, който отбеляза с глава след нова асистенция на Десподов.
90+3 - Край на мача. ЦСКА печели с 2:1!

ЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 4.Божидар Чорбаджийски, 5.Николай Бодуров, 6.Рубен Пинто(7210.Евандро), 7.Жоржиньо (51Жанио Бикел), 9.Мауридес, 14.Ангел Лясков, 15.Кристиян Малинов (8623.Александър Дюлгеров), 19.Кирил Десподов, 20.Тиаго Родригес, 27.Борис Секулич
Резерви: 1.Данте Стипица, 10.Евандро, 11.Станислав Манолев, 16.Жанио Бикел, 23.Александър Дюлгеров, 25.Стивън Перейра, 26.Валентин Антов
Треньор: Нестор Ел Маестро

Славия: 32.Стериакис, 25.А.Александров, 15.Александър Станиславлевич, 55.Андреа Христов, 23.Владислав Узунов (5911.Кристиян Пешов), 33.Галин Иванов, 35.Георги Йомов (218.Славчо Шоколаров), 19.Димитър Велковски, 38.Милен Гамаков, 7.Милчо Ангелов, 10.Янис Карабельов
Резерви: 1.Георги Петков, 16.Александър Златков, 5.Димитър Буров, 11.Кристиян Пешов, 6.Неманя Иванов, 8.Славчо Шоколаров, 9.Цветелин Чунчуков
Треньор: Златомир Загорчич

Стадион: "Българска армия", София
Съдия: Волен Чинков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация , контузия