Празник за футболните почитатели в Горна Оряховица се оказа днешният ден. Местният Локомотив постигна щастлива победа с 3:2 над най-успелия клуб в България - ЦСКА. При това домакините направиха обрат за шест минути, след като до 77-ата губеха контролата с 1:2.

"Армейците" поведоха от дузпата в 5-ата минута, която бе отсъдена за нарушение срещу Серджиу Буш и изпълнена от самия него. Локомотивци имаха сериозни претенции към решението на съдията, а в следващите атаки на "червените" феновете скандираха иронично "Дузпа! Дузпа!".

Само четвърт част след откриването на резултата "железничарите" изравниха. Бранителите в "червено" изпуснаха снажния защитник Александър Горанов, който с майсторски удар с глава матира Якуб Дивиш за 1:1. Интересен факт е, че Горанов е юноша на "армейския" клуб. В последната минута на полувремето пък Апостолов бе изгонен за втори жълт картон, след като задържа откъсващия се Тони Силва.

Въпреки това тимът от Горна Оряховица започна втората част с 11 човека, тъй като такава е била предварителната договорка. Но и това не бе в помощ, защото в 61-ата минута талантливият Радой Божилов засече пас на Фелипе за 2:1. Малко преди това и Причиненко напусна игрището за втори жълт картон. Лошият терен не позволяваше креативност у когото и да е и изглеждаше, че резултатът ще се запази.

Контраатака в 82-ата минута обаче позволи на Локомотив отново да възстанови равенството чрез Николай Иванов, а само шест по-късно влезлият на почивката Стоян Колев трябваше отново да вади топката от мрежата си след гол на Иван Пенев за крайното 3:2.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ:
1 - Mинута мълчание в памет на починалия бивш футболист на Етър Ивайло Димитров-Руския.
5 - topka.jpg ГОООЛ за ЦСКА! Буш бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Румънецът застана зад топката и безпроблемно откри резултата.
14 - Спречкване между футболисти в средата на терена. Дузпата, която бе отсъдена, видимо изнерви домакините.
20 - topka.jpg ГОООЛ за Локонмотив! След изпълнението на фаула Горанов засече с глава топката за 1:1.
35 - jalt.jpg Отново напрежение. Фиданин удари в лицето Тони Силва, което провокира крилото да потърси сметка на съперника. Футболистът на домакините обаче отново му посегна. В крайна сметка жълти картони и за двамата.
45 - jalt.jpg 4erven.jpg Апостолов получава втори жълт картон, след като задържа за фланелката откъсващия се Тони Силва.
---------------------------------------------------
48 - Игра с ръка на футболист на Локомотив. Съдията обаче прецени, че тя е неволна и не уважи претенциите на играчите на ЦСКА.
61 - topka.jpg ГОООЛ за ЦСКА! Радой Божилов бележи за 2:1, след като засече остро подаване на Фелипе.
82 - topka.jpg ГОООЛ за Локомотив! Домакините изравняват след контаатака и гол на Николай Иванов.
88 - topka.jpg ГОООЛ за Локомотив! Пълен отбат за "железничарите". Иван Пенев засече от движение пас в наказателното поле и даде преднина за своя отбор за първи път в двубоя!

Локомотив (ГО) - ЦСКА 3:2
0:1 Серджиу Буш (5-д), 1:1 Горанов (20), 1:2 Радой Божилов (61), 2:2 Николай Иванов (82), 3:2 Иван пенев (88)

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ
Локо (Горна Оряховица): Рашков, Карапетров, Горанов topka.jpg, М. Иванов, Фиданин jalt.jpg, А. Димитров, Апостолов jalt.jpg 4erven.jpg, Балъков, Генчев, Смирнов, Трифонов

ЦСКА: Якуб Дивиш, Венцислав Василев, Марин Оршулич, Денис Причиненко jalt.jpg 4erven.jpg, Апостол Попов, Антон Карачанаков, Жуан Фелипе, Тони Силва jalt.jpg, Стивън Сънди, Серджиу Буш topka.jpg, Еденилсон Бергонси
Резерви: Стоян Колев, Борис Галчев, Неманя Милисавлевич jalt.jpg, Божидар Чорбаджийски, Кристиан Супусепа, Радой Божилов topka.jpg, Педро Ногейра