ЦСКА завърши подготвителния период с победа над втородивизионния Верея (Стара Загора). "Червените" спечелиха с минималното 1:0 с гол на Тони Силва в 45-ата минута. Така тимът завърши контролите с шест победи и четири загуби. Следващият официален мач на ЦСКА е на 1 март (неделя), гостуване на Локомотив (София) в мач от първия пролетен кръг на "А" група.

През първото полувреме Стойчо Младенов заложи на Венцислав Василев отдясно в защита, Оршулич и Причиненко в средата и Тончи Кукоч отляво. В средата на терена започнаха Стивън Сънди и Бъркляча, по крилата Тони Силва и Луис Соарес, а напред Хуан Фелипе (б.р. - той сам поиска да бъде наричан Хуан) и Аурелиан Йоахим.

През първото полувреме ЦСКА имаше превес, но трудно стигаше до голови положения. Дори в 21-ата минута домакините пропуснаха най-чистото си положение. След многоходова атака защитата на "червените" бе "разсечена", Яшар излезе сам срещу Дивиш, но стреля близо до десния страничен стълб. В 44-ата минута Тончи Кукоч организира атака отляво и центрира в наказателното поле, където Тони Силва с глава прати топката във вратата.

ЦСКА започна по-активно втората част. Още в 49-ата минута появилият се след почивката Борис Галчев стреля, но стражът на Верея изби в корнер. Малко след това последва и шут на Фелипе, но той не затрудни Ел Харуби. В 70-ата имнута "армейците" бяха близо до втори гол след отличен извеждащ пас на Галчев към Николич, който стреля право в стража на Верея. Пет минути по-късно "червените" направиха нов пропуск. Фортес изведе Милисавлевич отляво в наказателното поле на домакините, той стреля, но вратарят на старозагорци спаси. Три минути преди края на редовното време Иван Стоянов преодоля трима футболисти на Верея в наказателното поле и опита да намери Николич, но бранител на домакините изпревари черногореца в последния момент.

ВЕРЕЯ - ЦСКА 0:1
0:1 Тони Силва (44)

6.jpgВЕРЕЯ: Ел Харуби, Али, Емил Грозев, Желев, Ботев, Якуб, Яшар, Оливие, Баев, Стефанов, Тодор Тимонов
Треньор: Радостин Кишишев